Nowy numer 24/2021 Archiwum

Seniorzy, ruszajcie na festiwal!

10 października wielka impreza dla gdańskich seniorów. W czasie Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów w AmberExpo (ul. Żaglowa 11) będzie można poszukać zatrudnienia, skorzystać z bezpłatnych badań medycznych, obejrzeć pokazy mody i spotkać gwiazdy kina i muzyki. Start imprezy o godz. 10.

Choć większość z nich już dawno skończyła 50 lat, a spora część dorobiła się też wnuków, to - wbrew stereotypom - nie zamierzają rezygnować z aktywności. Dalej chcą brać udział w życiu zawodowym, kulturalnym i społecznym. Wciąż szukają nowych wyzwań i chcą się uczyć współczesnego świata, który ma im jeszcze dużo do zaoferowania. Organizator wydarzenia - Gdański Urząd Pracy - przygotował dla seniorów 6 stref tematycznych. Pierwsza dedykowana jest osobom, które chcą pozostać aktywne w wymiarze zawodowym. Tam 50 pracodawców zaprezentuje kilkaset ofert pracy na pół etatu. Wśród wystawców znajdą się znane firmy z Gdańska. Poszukiwane będą osoby gotowe rozpocząć pracę m.in. pracownika działu obsługi klienta, florysty, psychologa, logopedy, pracownika obsługi sali, konserwatora, doradcy klienta, kasjera, pracownika obsługi monitoringu, kucharza lub kierowcy. Doradcy pomogą dobrze przygotować się na spotkanie z rekruterem.

W Strefie Zdrowego Stylu Życia odwiedzający będą mogli bezpłatnie wykonać liczne badania medyczne, w tym EKG oraz USG piersi, tarczycy i jamy brzusznej. Każdy otrzyma też dokładny wynik pomiaru, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości możliwe będzie przeprowadzenie konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem specjalistą. W ramach diagnostyki będzie również można sprawdzić poziom cholesterolu (HDL, LDL), trójglicerydów oraz wykonać pomiar ciśnienia tętniczego. Profesjonalną poradą służyć też będą dietetycy, specjaliści od zdrowego żywienia oraz masażyści i rehabilitanci.

Na gdańskim festiwalu nie zabraknie gwiazd. Dorota Kolak, Laura Łącz oraz Tadeusz Drozda, znani aktorzy, opowiedzą m.in. o tym, co jest w życiu najważniejsze i o roli aktywności w dojrzałym wieku. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Tercet Egzotyczny, który przypomni swoje najważniejsze przeboje.

W Strefie Mody i Urody odbędą się pokazy kolekcji ubrań na zbliżający się sezon jesienno-zimowy, a także będzie można uzyskać porady dotyczące kształtowania wizerunku. Gdańscy seniorzy będą mogli także spotkać się z najnowocześniejszymi technologiami, które mogą ułatwić im życie. Zaprezentowane zostaną rowery elektryczne i technologie z obszaru teleopieki. Z bliska będzie można sprawdzić, jak działają czujniki upadku, opaski medyczne, przyciski alarmowe i wykrywacze dymu, metanu oraz czadu.

W Strefie Pożytecznych Informacji porad będą udzielać Izba Skarbowa, Państwowa Inspekcja Pracy i Policja. Funkcjonariusze doradzą, jak uchronić się przed wymuszeniami, których ofiarami padają osoby dojrzałe, oraz zwrócą uwagę na przestępstwa dokonywane tzw. metodą na wnuczka. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą z kolei udzielać informacji dotyczących przechodzenia na emeryturę i tego, jak zmieni się jej wysokość, jeśli uprawnieni do niej będą pracować dłużej.

Dojazd na festiwal będzie wyjątkowo prosty. 10 października uruchomione zostaną dwie dedykowane linie autobusowe. Bus Senior 1 kursować będzie co 20 minut od godz. 9 do 14.45 na trasie Migowo-Piecewska-Jaśkowa Dolina-Kościuszki-Hallera-AmberExpo. Z kolei Bus Senior 2 od godz. 9.15 do 14.35, co 30 minut, zabierać będzie seniorów z Sopotu, Oliwy oraz ul. Pomorskiej, ul. Kołobrzeskiej i al. Hallera. Przejazd obiema liniami jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram imprezy wraz z listą przystanków znaleźć można na www.festiwalaktywnosci.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama