Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wierność wiele ma imion

Pomorze uczciło w Lesie Piaśnickim pamięć o tysiącach zamordowanych tam Polaków w październiku 1939 roku. Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita gdański.

Na uroczystości w kaplicy sanktuarium piaśnickiego przybyli m.in. minister Jarosław Sellin, posłowie, wojewoda pomorski i służby mundurowe, a także bliscy ofiar. W homilii abp Sławoj Leszek Głódź koncentrował się na tematyce wierności, nawiązując do Ewangelii. – Wierność wiele ma imion. Jest przymiotem ludzkiego serca, sumienia i umysłu. I postaw ludzkich. Ludzie, którzy ponieśli tu śmierć, byli wierni. Wierni Polsce. Ukształtowani w polskich rodzinach, w polskim języku i Chrystusowej Ewangelii – mówił metropolita.

Zbrodnia w Piaśnicy to pierwsze hitlerowskie ludobójstwo dokonane w Polsce. Według szacunków zabito tu ok.14 tys. osób, głównie Polaków z Pomorza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama