Nowy numer 42/2018 Archiwum

Szkoła z widokiem za horyzont

Nie ma już Akademii Morskiej w Gdyni. Jest teraz uniwersytet. Uniwersytet Morski w Gdyni to nie tylko zmiana nazwy. To kolejny szczebel w rozwoju polskiej uczelni z wielkimi tradycjami morskimi.

Gdyńska uczelnia jest jedynym w Polsce Uniwersytetem Morskim. Co oznacza przekształcenie statusu szkoły dla studentów i kadry naukowej? – Na zmianie zyskują przede wszystkim studenci. Większość z nich jest zatrudniana przez zagranicznych armatorów i przedsiębiorców morskich, dla których bardzo liczy się dyplom uniwersytecki. Dla uczelni zmiana oznacza również wyższą pozycję w światowych i europejskich rankingach uczelni wyższych. Dzięki nowej nazwie wyraźniej odróżniamy się od uczelni wojskowych – akademii wojskowych, z którymi często nas mylono. Zyskuje także Gdynia, która ma teraz swój uniwersytet i, jak na miasto morskie przystało, jest to Uniwersytet Morski – mówi prof. Janusz Zarębski, rektor gdyńskiej uczelni.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy