Nowy numer 42/2018 Archiwum

Jezus zbliża nas

– Nasza pielgrzymka nie kończy się na Jasnej Górze. Ona trwa nadal – mówi ks. Krzysztof Czaja, kierownik Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki.

Z Gdyni na Jasną Górę wędrowali już 33 razy. Pielgrzymi trud sprawił, że stworzyli swoiste środowisko. Wielu z nich podkreśla, że pielgrzymka jest dla nich czasem ładowania akumulatorów, wyciszenia, doświadczenia żywej wiary oraz spotkania ze wspaniałymi ludźmi. A co najważniejsze – spotkania z Panem Bogiem. Przed rokiem postanowili, że będą spotykać się także pomiędzy kolejnymi pielgrzymkami, aby ocalić owoce wędrowania i pogłębić swoją formację. Inicjatywa spotkań wyszła od świeckich. Byli wśród nich m.in. Małgorzata Gołębiewska i Michał Paliwoda. Ona ma 20 lat, jest studentką fizjoterapii. Do Częstochowy pielgrzymowała pieszo już 4 razy. Jak podkreśla, w drodze poznała nie tylko fantastycznych ludzi, ale także doświadczyła tego, że Pan Bóg nas wysłuchuje. W tym roku pracowała w pielgrzymkowym sekretariacie.

Dostępne jest 28% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy