Nowy numer 24/2021 Archiwum

Maryja uczy nas wierności

W kościele św. Franciszka z Asyżu na gdańskich Siedlcach 11 października rozpoczęły się czterodniowe rekolekcje maryjne "Totus Tuus" według "Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Rekolekcje prowadzi o. Mihovil Filipović, misjonarz z Towarzystwa Maryi (S.M.M.)

- Matka uczy nas zawierzenia życia Jezusowi. Maryja daje świadectwo jak odpowiedzieć na łaskę Bożą. Wypowiadając słowa: ”Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” przyjmuje Boga do swego serca i pozostaje posłuszna w wierze - mówi rekolekcjonista.

O. M. Filipović wyjaśnia, że Bóg stworzył człowieka, by mógł go kochać. - Wszystko, co możemy dla Boga zrobić to pozwolić by nas kochał - otworzyć się na Jego miłość. To jest właśnie nawrócenie - otwarcie swojego serca na Boga - wyjaśnia.

Rekolekcjonista podkreślił, że każdy człowiek szuka w życiu miłości. - Prawdziwą miłością jest Bóg, ale człowiek często o tym zapomina i skupia się tylko na czysto ludzkiej miłości. To powoduje, że pozostaje "głodny" tego głębokiego i prawdziwego uczucia, które pochodzi od Ojca. Bo tylko Boża miłość jest zdolna wypełnić nasze serca pocieszeniem, radością oraz daje wolność duszy i sercu. Ojciec okazuje ją nam - przede wszystkim - odpuszczając nasze grzechy - podkreśla.

O. Filipović dodał, że rekolekcje mogą być początkiem drogi ku uwolnieniu serca od wszystkiego, co blokuje rozwój Bożej miłości w nas.- Bóg uzdalnia nas do miłości, a jako dar daje nam siebie w sakramentach. Robi to po to, by mógł zamieszkać w nas i działać przez nas. Ale by to się mogło stać potrzebne jest nawrócenie, odejście od utartych schematów, narodzenie się na nowo do życia z Bogiem. Jezus mówi do nas: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię", która jest drogą do Ojca - wyjaśnia rekolekcjonista.

- Maryja na tej drodze naszego nawrócenia ma szczególną rolę. To Ona ma nas przyoblec w samego Jezusa. Maryja gwarantuje przyjęcie Ducha św. do serca, które dzięki Niej staje się pokorne, czyste, wierne i uczy się kochać - podkreślił o. Mihovil.

Rekolekcje potrwają do niedzieli 14 października. Szczegółowy program znaleźć można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama