Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pobiegli z Ojcem w sercu

Ponad setka biegaczy stanęła na starcie biegu, zorganizowanego pod hasłem "Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa". Impreza w matemblewskim sanktuarium odbyła się w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego.

Przed głównym startem odbył się bieg dla najmłodszych gości imprezy na kilkaset metrów. Sportowym zmaganiom towarzyszył festyn, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie: balonowe zwierzaki, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.
Uczestnicy biegu wystartowali o godz. 11, w pobliżu ołtarza papieskiego w okolicach Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. Warunkiem uczestnictwa było opłacenie wpisowego-cegiełki w wysokości 10 zł. Pięciokilometrowa trasa prowadziła przez piękne, ale wymagające – z racji różnicy wysokości – lasy matemblewskie. Na mecie zameldowali się wszyscy uczestnicy i otrzymali od ks. Andrzeja Pradeli, kustosza sanktuarium, pamiątkowe medale, a najszybsi dodatkowo atrakcyjne upominki. Dochód zebrany z cegiełek zostanie przeznaczony na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama