Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pobiegli z Ojcem w sercu

Ponad setka biegaczy stanęła na starcie biegu, zorganizowanego pod hasłem "Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa". Impreza w matemblewskim sanktuarium odbyła się w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego.

Przed głównym startem odbył się bieg dla najmłodszych gości imprezy na kilkaset metrów. Sportowym zmaganiom towarzyszył festyn, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie: balonowe zwierzaki, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.
Uczestnicy biegu wystartowali o godz. 11, w pobliżu ołtarza papieskiego w okolicach Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. Warunkiem uczestnictwa było opłacenie wpisowego-cegiełki w wysokości 10 zł. Pięciokilometrowa trasa prowadziła przez piękne, ale wymagające – z racji różnicy wysokości – lasy matemblewskie. Na mecie zameldowali się wszyscy uczestnicy i otrzymali od ks. Andrzeja Pradeli, kustosza sanktuarium, pamiątkowe medale, a najszybsi dodatkowo atrakcyjne upominki. Dochód zebrany z cegiełek zostanie przeznaczony na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama