Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

O Bogu w internecie przejdź do galerii

- Te spotkania to taki moment popielgrzymkowej refleksji, który zbliża nas jeszcze bardziej do Boga - mówi ks. Krzysztof Czaja, kierownik Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie dla uczestników Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Gościem pierwszej konferencji pt. "YouTuber" był Mikołaj Kapusta, młody człowiek, zajmujący się ewangelizacją w internecie.

- Każdy z nas jest powołany do tego by świadczyć o Jezusie. Ja to robię przy pomocy mediów społecznościowych - Facebooka czy youtuba. Ale zasada jest prosta – nie można być zwykłym "udostępniaczem" treści. Należy być świadkiem, który otwarcie przyznaje się do swojej wiary - do Boga - mówi o Nim wprost, nawet jeśli miałby narazić się na szykany - wyjaśnia M. Kapusta.

- KKK mówi, że wierni świeccy, którzy są do tego zdolni i przygotowani mogą wnosić swój wkład w formację katechetyczną w nauczanie świętej nauki i w wykorzystywanie środków społecznego przekazu. Stąd moje pytanie: "Dlaczego z tej możliwości korzysta wciąż tak mało osób?" - pytał Mikołaj.

- Gdyby św. Paweł miał takie narzędzia ja my - internet, smartfon, laptop - z pewnością by je wykorzystał. Gdyby żył w naszych czasach pewnie zamiast prosić o pergaminy, na których pisał listy, poprosiłby o telefon czy tablet - uśmiecha się prelegent.  

- Pius XII podkreśla, że to właśnie świeccy, zajmują miejsce w pierwszych szeregach Kościoła. Bo to my idziemy do różnych środowisk - pracy czy szkoły - gdzie możemy dać świadectwo - podkreśla Mikołaj.

Dodaje jednocześnie, by o Bogu świadczyć z zapałem i miłością. - Jest to możliwe wyłącznie wtedy, kiedy człowiek pozostaje z Nim w łączności, gdy żyje Nim na co dzień, gdy ma Jego miłość w sercu. Wtedy nasze świadectwo jest autentyczne, bo my jesteśmy autentyczni w naszej wierze - mówi.

Spotkanie zgromadziło kilkadziesiąt osób. W programie oprócz konferencji był również czas na adorację Najświętszego Sakramentu.

Kolejne konferencje odbędą się: 18 listopada, 16 grudnia, 17 lutego, 17 marca, 14 kwietnia i 12 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama