Nowy numer 23/2021 Archiwum

Spotkanie z raperem i przy ołtarzu

Wizyta w Gdańskim Seminarium Duchownym, spotkanie z raperem Arkadio i msza św. Tak prezentuje się program 13. Pielgrzymki Służby Liturgicznej diecezji gdańskiej. Spotkanie w najbliższą sobotę, 20 października w Gdańsku Oliwie.

- Pielgrzymka to spotkanie, które łączy wszystkich ministrantów i lektorów z naszej archidiecezji. Jest to także niezwykła okazja, aby nasze małe wspólnoty tych, którzy na co dzień służą przy ołtarzu, mogły umocnić swoją wiarę, poczuć jedność Kościoła i doświadczyć mocy Bożej - mówi ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.

Tegoroczne hasło pielgrzymki to: "Rób to, co kochasz". Nie bez powodu - taki sam tytuł nosi najnowsza płyta rapera Arkadio, który weźmie udział w spotkaniu w Oliwie. Pielgrzymkę rozpocznie spotkanie w Auli św. Jana Pawła II. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy - starszą i młodszą. Dzięki temu treści spotkania ewangelizacyjno-formacyjnego będą dostosowane do wieku uczestników.

W auli gościem specjalnym będzie Arkadio (Arkadiusz Zbozień) - raper, freestylowiec i mówca z Nowego Sącza. Jest autorem czterech płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to, co kochasz”. - Ten czas będzie wypełniony świadectwem, muzyką i multimediami. W między czasie pozostali uczestnicy będą mieli czas na zwiedzenie GSD oraz spotkanie w grupach - dodaje ks. Piotr.

Druga część pielgrzymki odbędzie się w kościele cystersów. Będzie okazja do spowiedzi oraz uwielbienia Boga w adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zakończy uroczysta Msza św., podczas której każdy z uczestników odnowi przyrzeczenia ministranckie i lektorskie. Każdy z uczestników otrzyma też pamiątkowy upominek.

Więcej informacji na: www.knc24.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama