Nowy numer 24/2021 Archiwum

Emigracja polska wczoraj i dziś

Gdańska reżyserka Ewa Górska i Video Studio Gdańsk zastanawiają się w najnowszej produkcji nad problemem emigracji. Obraz pokazano przedpremierowo w gdańskim ECS. Po projekcji odbyło się spotkanie z udziałem producentów, twórców, młodzieży oraz emigrantów.

Temat emigracji przedstawiony w filmie obejmuje czas od lat 70. XX w. aż do współczesności. Wystąpili zarówno emigranci, którzy powrócili do Polski i ci którzy nadal żyją na obczyźnie. Relacjonują swoje związki z Ojczyzną, mówią o narodowych tradycjach i jak Polacy funkcjonują w innym kraju. Historie emigrantów przedstawiono najpierw młodzieży z trójmiejskich liceów - I i III LO w Gdańsku i X LO w Gdyni.

Reakcje i przemyślenia zarejestrowano i dołączono do filmu. Tak powstał obraz obejmujący zwierzenia emigrantów i rozważania młodzieży nad miejscem dalszego życia. Młodych ludzi, którzy dopiero będą podejmować decyzję, gdzie chcą żyć.

Projekt zrealizowano przy wsparciu Europejskiego Centrum Solidarności, Fundacji Centrum Solidarności, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje, przy udziale uczniów i nauczycieli z trójmiejskich szkół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama