Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zmiany garderoby, a w Gdańsku II akt

Status quo w pomorskim sejmiku, niewielkie zmiany w gminach i zacięta walka o Gdańsk. Taki krajobraz polityczny maluje się na Pomorzu dzień po niedzielnych wyborach.

Przez cały poniedziałek trwało liczenie głosów na Pomorzu. Bazując na oficjalnych i sondażowych wynikach Ipsos, można stwierdzić, że w większości pomorskich gmin walka o stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów rozstrzygnęła się już w I turze. Większość wyborców zdecydowała się na status quo lub głosowanie na faworytów sondażowych. W Pruszczu Gdańskim i gminie Pruszcz Gdański dzięki poparciu wyborców od poniedziałku nadal pracują Janusz Wróbel (84 proc.) i Magdalena Kołodziejczak (60 proc.). Z reelekcji cieszą się także Wojciech Kankowski, burmistrz Żukowa (55 proc.), Roman Kużel, burmistrz Władysławowa z bardzo wysokim, 88-procentowym poparciem, czy Krzysztof Krzemiński w Redzie (79 proc.).

Tak stało się również w Trójmieście, gdzie walkę o ponowny wybór zakończyli już w I turze Wojciech Szczurek (Gdynia) i Jacek Karnowski (Sopot). Ich oficjalne wyniki to odpowiednio - 67,88 proc. i 59,24 proc.

Wyjątkiem jest stolica regionu. W Gdańsku 4 listopada dojdzie do dogrywki o fotel prezydenta. Według niedzielnego sondażu Ipsos obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (własny komitet - Wszystko dla Gdańska) uzyskał 36,7 proc., a Kacper Płażyński (Zjednoczona Prawica) - 32,3 proc. Wystawiony przez Koalicję Obywatelską Jarosław Wałęsa odpadł z wyścigu z 25,3 proc. poparcia. Według szacunków w gdańskiej Radzie Miasta 14 mandatów przypadnie PO, PiS dostanie 12 miejsc, a Wszystko dla Gdańska P. Adamowicza - 8 miejsc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama