Nowy numer 07/2024 Archiwum

Bóg wlewa nadzieję w serca

- Cieszymy się, że możemy być tutaj razem, by uczcić Dzień Dziecka Utraconego i wspomnieć nasze dzieci, które Bóg powołał do siebie - mówi ks. Piotr Belecki, opiekun duchowy Wspólnoty Rodziców po Stracie Dziecka.

W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance odprawiona została Msza św. dla osieroconych rodzin z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego.

Na początku Eucharystii, którą sprawował ks. P. Belecki, odczytane zostały imiona i nazwiska zmarłych dzieci. - Sam wielokrotnie doświadczałem lęku przed rozmową na temat śmieci waszych dzieci. Bo doświadczenie straty, a już przede wszystkim straty dziecka, jest bardzo trudne. Często nie wie się, co powiedzieć, by ukoić ból, a nie otwierać ranę na nowo - mówi ks. Belecki. - To, z czym się mierzycie, jest nie tylko bardzo trudne dla was, ale również osób, które stoją obok, które cierpią razem z wami. Może dlatego często próbują temat ominąć albo przemilczeć... - podkreśla kaznodzieja.

- Tym czasem, wiem to od was, rozmowa na temat waszych dzieci jest wam bardzo potrzebna. Byście mogli powiedzieć, przez co przechodzicie. Dlatego tak cieszę się, że jest ta wspólnota - to miejsce, gdzie są osoby, które wysłuchają i nie będą ocenia ani moralizować - zapewnia ks. Belecki. - Dzięki tej wspólnocie Bóg wlewa w nasze serca nadzieję. Nie jesteście sami ze swoimi doświadczeniami, chociaż każdy żałobę przeżywa inaczej.

Ksiądz Belecki podkreśla, że św. Paweł porównuje Kościół do Mistycznego Ciała Chrystusa. - Wasz ból nie jest Bogu obcy, bo każdy z was jest dla niego ważny - podkreślił. 

Po Mszy św. odbył się "chrzest pragnienia", a następnie spotkanie w salce parafialnej.

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka została założona 10 lat temu. Spotkania odbywają się co dwa miesiące w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance.

Osoby, które mają pytania lub chciałby porozmawiać, mogą to zrobić mejlowo: kontakt@stratadziecka.pl lub zadzwonić: 660 893 654.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama