Nowy numer 30/2021 Archiwum

Więcej autobusów i zmiany w ruchu

Dzień Wszystkich Świętych w Gdyni to czas wzmożonego ruchu na drogach oraz zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu cmentarzy. Tymczasowe zmiany obejmą organizację ruchu, sposób parkowania przy nekropoliach, uruchomione zostaną też dodatkowe linie autobusowe.

Cmentarz Witomiński

Organizacja ruchu

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarza Witomińskiego będą obowiązywały od środy 31 października do czwartku 1 listopada. Na ul. Witomińskiej, od skrzyżowania z ul. Zielną i ul. Bursztynową do skrzyżowania z ul. Warszawską, będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. Od strony ul. Warszawskiej na ul. Witomińską będą mogły wjechać jedynie autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy służb miejskich. Pozostali uczestnicy ruchu, w tym taksówki, w rejon cmentarza będą mogli dostać się tylko z kierunku ul. Kieleckiej.

Z ul. Śląskiej w lewo w ul. Warszawską skręcić będą mogły jedynie autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy służb miejskich. Dodatkowo przez skrzyżowanie ul. Śląskiej z al. Piłsudskiego (węzeł im. Franciszki Cegielskiej) w kierunku Chyloni przejechać będzie można jedynie poprzez wiadukt przebiegający nad jezdnią przy al. Piłsudskiego. Zamknięta zostanie możliwość wyjazdu z ul. Zjazdowej na ul. Witomińską.

Na skrzyżowaniu ulic Kieleckiej, Rolniczej, Witomińskiej i Konwaliowej nie będzie można skręcić w lewo z ul. Kieleckiej w ul. Konwaliową, a z ul. Witomińskiej będzie można wyjechać tylko w prawo w ul. Rolniczą. Więcej autobusów i zmiany w ruchu   Cmentarz Witomiński - organizacja ruchu ZDiZ Gdynia
Komunikacja miejska

Podobnie jak w ubiegłych latach, zostanie uruchomiona linia autobusowa nr 390. Pojazdy tej linii kursować będą co kilka minut od dworca kolejowego Gdynia Główna ulicami Dworcową, 10 Lutego, Władysława IV, Piłsudskiego, Śląską, Warszawską i Witomińską do cmentarza.

Dodatkowo w tym roku zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa nr 392, kursująca od pętli przy ul. II Morskiego Pułku Strzelców ulicami Wielkokacką, Małokacką, Olimpijską, Sportową, Górskiego, Droga Gdyńska, Śląską, Warszawską i Witomińską do cmentarza. Linia ta kursować będzie tylko 1 listopada z maksymalną częstotliwością 7,5 minuty.

Parkowanie

W związku z uruchomieniem specjalnych linii autobusowych zachęcamy do korzystania z parkingów zlokalizowanych w Śródmieściu oraz przy ul. Górskiego i dojazdu do cmentarza autobusem. Podobnie jak w ubiegłych latach, parkować będzie można na pasie ruchu ul. Witomińskiej pomiędzy ul. Zielną a główną bramą cmentarza (po stronie cmentarza). Na końcu tego odcinka zostanie wyznaczony tymczasowy postój taksówek. Ten znajdujący się naprzeciwko budynku Zarządu Cmentarzy Komunalnych zostanie zawieszony.

Parking przy cmentarzu będzie w całości przeznaczony na potrzeby osób niepełnosprawnych. Odcinek ul. Witomińskiej pomiędzy główną bramą cmentarza a ul. Warszawską zostanie objęty zakazem zatrzymywania się. Na parkingu przy bramie cmentarza będzie funkcjonowała pętla autobusowa.

Cmentarz przy ul. Spokojnej

Tymczasowa zmiana w organizacji ruchu w rejonie cmentarza będzie obowiązywała od środy 31 października do piątku 2 listopada.

Obie strony ul. Spokojnej, od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do drogi dojazdowej do cmentarza, jak i ul. Spokojna zostaną objęte zakazem zatrzymywania. Z wlotu ul. Spokojnej na skrzyżowanie z ul. Wielkopolską będzie można skręcić tylko w prawo.

Kierowcy będą mogli parkować na parkingu przy ul. Spokojnej za drogą dojazdową do cmentarza. Więcej autobusów i zmiany w ruchu   Cmentarz przy ul. Spokojnej w Małym Kacku - organizacja ruchu ZDiZ Gdynia Cmentarz Marynarki Wojennej na Oksywiu

Organizacja ruchu w rejonie cmentarza będzie identyczna jak w ubiegłych latach. Od 31 października do 2 listopada na ul. Miegonia oraz na ul. Muchowskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ul. Dickmana do ul. Arciszewskich. Więcej autobusów i zmiany w ruchu   Cmentarz Marynarki Wojennej na Oksywiu - organizacja ruchu ZDiZ Gdynia Szczegółowe informacje o organizacji komunikacji miejskiej w czasie Wszystkich Świętych można znaleźć na www.zkmgdynia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama