Nowy numer 32/2022 Archiwum

To Chrystus zwyciężył

- Spotkania Holy Wins ukazują piękno uroczystości Wszystkich Świętych - mówi ks. Piotr Belecki z parafii Świętej Trójcy w Wejherowie.

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych 31 października w wielu parafiach archidiecezji gdańskiej odbędą się organizowane przez Kościół modlitwy określane wspólną nazwą Holy Wins oraz przygotowane specjalnie dla najmłodszych Bale Wszystkich Świętych.

Kapłani podkreślają, że są one próbą przywrócenia właściwego sposobu przeżywania najważniejszej uroczystości ku czci świętych, którą wiele środowisk niesłusznie próbuje sprowadzić do świętowania pogańskiego Halloween.

- Uroczystość Wszystkich Świętych akcentuje zwycięstwo Chrystusa w życiu naszych świętych bohaterów - podkreśla ks. Belecki. - Dlatego organizowane w wigilię uroczystości spotkania modlitewne Holy Wins pokazują młodym ludziom, że świętość nie jest nudna, lecz radosna, i rozpalają w nich samych pragnienie świętości - dodaje.

Ksiądz Piotr zaznacza, że odbywające się w tym samym czasie zabawy halloweenowe mogą otworzyć dzieci na działanie złego ducha i są próbą oswojenia ich ze złem. - Rodzice powinni zadać sobie pytanie, co świętuje się na zabawach Halloween. Otóż, na tych imprezach świętuje się dominację śmierci, tyle że w fajnej i zabawnej formie - mówi ks. Belecki. - Skoro o Halloween mówi się, że to największe święto satanistów, to nie powinniśmy na takie wydarzenia posyłać naszych dzieci. Zabawy o takim charakterze powinny wzbudzić niepokój rodziców - wyjaśnia kapłan.

W programie organizowanych przez Kościół spotkań Holy Wins, które odbędą się 31 października w archidiecezji gdańskiej, znajdą się między innymi: konferencje, świadectwa, modlitwy, inscenizacje, procesje, śpiewy, Litania do Wszystkich Świętych i adoracje Najświętszego Sakramentu. W przygotowanie wydarzenia zaangażowały są liczne wspólnoty modlitewne, grupy charyzmatyczne, klerycy GSD oraz księża.

Poniżej publikujemy listę spotkań Holy Wins odbywających się w środę 31 października:

 • Bojano, parafia św. Jadwigi Królowej, godz. 18 - Msza św. + wieczór Holy Wins ("Święty zwycięża"). W programie: poświęcenie nowego krzyża na cmentarzu, modlitwa, korowód świętych, zabawa w szkole.
 • Banino, parafia Niepokalanego Poczęcia NMP, godz. 20 - wieczór Holy Wins. W programie: świadectwa świeckich, konferencja, którą wygłosi ks. Krzysztof Ławrukajtis, modlitwa uwielbienia, wspólny śpiew prowadzony przez zespół Cantamus Dei.
 • Gdańsk-Morena, parafia Bożego Ciała, godz. 17.30 – Różaniec, po nim Msza św. wraz z procesją z relikwiami świętych, a po Mszy św., razem z Nowenną do MBNP, odbędzie się uwielbienie ku czci Wszystkich Świętych.
 • Leźno, parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika i bł. Karoliny Kózkówny, godz. 17.30 - Różaniec, po nim o godz. 18 - Msza św. i modlitewne czuwanie pt. "Co to znaczy być świętym w codzienności?", które poprowadzą kandydaci do bierzmowania. W programie także: uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie, modlitwa wstawiennicza, spowiedź, Apel Jasnogórski.
 • Leśniewo, parafia Niepokalanego Serca Maryi Panny, godz. 20 - wieczór uwielbienia; w planie: konferencja, adoracja, scenki ewangelizacyjne.
 • Puck, parafia Świętych Piotra i Pawła, godz. 18.30 - Msza św. + wieczór modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. W programie: uwielbienie, adoracja, Litania do Wszystkich świętych. Ponadto po wigilii, około godz. 20.15, dla młodzieży - szczególnie dla przygotowujących się do bierzmowania - adoracja uwielbieniowa w klimacie światła, w sali kominkowej.
 • Puck, parafia św. Faustyny Kowalskiej, godz. 18.30 - Noc Świętych.
 • Reda, parafia Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej, godz. 19 - w programie: konferencja i procesja do par. św. Antoniego w Redzie, gdzie odbędą się adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa wstawiennicza oraz radosne uwielbienie.
 • Wejherowo, parafia Matki Bożej Królowej Polski, godz. 20 - wieczór modlitwy Holy Wins. W programie: przedstawienie pt. "Tacy sami jak my", taniec uwielbienia, modlitwa flagami oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Władysławowo, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 19 - Wieczór ze Świętymi; wieczór modlitwy i refleksji przy relikwiach świętych i błogosławionych.
 • Żukowo, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 20 - spotkanie Holy Wins pod hasłem: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Wieczór poświęcony jest modlitwie za wstawiennictwem wszystkich świętych. Podczas spotkania konferencję wygłosi ks. Mateusz Konkol. W planie: adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie, procesja z relikwiami, indywidualne błogosławieństwo oraz możliwość adoracji relikwii. Modlitwie będzie towarzyszyć zespół Lux Mundi.
« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama