Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dominikanie w Kaplicy Królewskiej

Fatalny stan budynku kościoła św. Mikołaja w Gdańsku był podstawą do zamknięcia świątyni. Jednak - jak informował w czasie konferencji prasowej o. Maciej Okoński, przeor klasztoru - ojcowie dominikanie nie chcą stracić kontaktu z wiernymi, którzy gromadzą się wokół kościoła.

W Czarnej Sali, największej, jaką dysponujemy, będą sprawowane codzienne liturgie oraz spowiedź. W niedzielę Msze św. będą się odbywać w innych kościołach, które udostępnili nam ich gospodarze - informuje o. Okoński.

Pomoc zaproponowali sąsiedzi - ks. Krzysztof Niedałtowski, rektor kościoła św. Jana, oraz o. Adam Kotula, przeor karmelickiego kościoła św. Katarzyny, a ostatnio także ks. Ireneusz Bradtke, proboszcz bazyliki Mariackiej, o czym poinformował wiernych na stronie internetowej bazyliki:

"Z powodu zamknięcia ze względu na zły stan techniczny Bazyliki św. Mikołaja od przyszłej niedzieli tj. od 11 listopada Kaplica Królewska udostępniona będzie O.O. dominikanom na wszystkie niedziele do czasu ponownego otwarcia kościoła św. Mikołaja. Ojcowie dominikanie w Kaplicy Królewskiej odprawiać będą niedzielne Msze św. według własnego porządku. Z tego powodu do odwołania nie będzie Mszy św. niedzielnej dla dzieci o godz. 11.00 w Kaplicy Królewskiej, dzieci zapraszamy na Mszę do Bazyliki Mariackiej na godz. 10.00".


Nowy porządek Mszy św. celebrowanych przez braci dominikanów z klasztoru św. Mikołaja wyglądać będzie więc następująco:

Dni powszednie:

8.00, 12.00 (11.30 - Różaniec), 18.00, 19.00 w Czarnej Sali wejście od ul. Lawendowej lub przez dziedziniec klasztorny od ul. Pańskiej.

Niedziele:

8.00 - Kaplica Królewska; 9.30 - kościół św. Jana; 11.30 - Kaplica Królewska; 13.00 - Kaplica Królewska; 16.00 - Kaplica Królewska; 17.30 - Kaplica Królewska; 19.00 - kościół św. Katarzyny; 21.00 - kościół św. Katarzyny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama