Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dziękując za niepodległość

- W historii walki o niepodległość różaniec był modlitwą, która podtrzymywała ludzi na duchu. Wierzę, że modlitwa różańcowa wielu z nich miała ogromny wkład w odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę - mówi ks. Piotr Nadolski z par. Niepokalanego Seca Maryi w Gdyni-Karwinach.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie zaprasza na różaniec w intencji ojczyzny połączony z konferencją Leszka Dokowicza.

- Ojczyzna jest wielką wartością, dlatego trzeba się za nią modlić. W naszej historii mamy wielu wspaniałych ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę, tworzyli naszą kulturę, sztukę, literaturę. Dzięki nim możemy teraz żyć w wolnym kraju, mówić w ojczystym języku, kultywować nasze tradycje. Chcemy w najbliższą sobotę podziękować za to wszystko Panu Bogu - wyjaśnia ks. P. Nadolski.

Modlitwę w intencji ojczyzny poprzedzi uroczysta Msza św. o 18.30 oraz konferencja Leszka Dokowicza, reżysera i producenta filmowego, który opowie zgromadzonym o wartości modlitwy różańcowej.

- Różaniec nie jest modlitwą tylko dla starszych pań, ani żadną "klepanką" - tłumaczy ks. P. Nadolski. - Owszem, może wydawać się monotonny i początkowo wymaga pracy nad sobą, i uspokojenia myśli. Ale daje bardzo dużo - mówi kapłan. - To konkretna broń w walce przeciwko szatanowi. Niejednemu człowiekowi uratował życie, niejednego człowieka nawrócił i nieraz czynił po prostu cuda - zaznacza.

Dziękując za niepodległość   - Podczas sobotniego spotkania będziemy mówić o wartości modlitwy różańcowej. Pragniemy, aby ludzie ją odkrywali i się nią zachwycali - zaznacza ks. Piotr Nadolski Agnieszka Lesiecka /Foto Gość Ksiądz Nadolski o wygłoszenie konferencji poprosił Leszka Dokowicza. - Pan Leszek Dokowicz jest znanym ewangelizatorem. Uczestniczy w wielu projektach, jest inicjatorem akcji "Różaniec do granic" oraz "Wielka Pokuta". Chętnie dzieli się z wiernymi historią swojego nawrócenia, kiedy to pracując w Niemczech jako operator i producent filmowy zetknął się z osobowym złem - wylicza kapłan. - Nasz gość opowie nam o tym, czym jest różaniec i dlaczego warto się nim modlić oraz o walce duchowej toczącej się obecnie na świecie - dodaje.

Początek spotkania o 18.30, w sobotę 10 listopada, w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach (ul. Makuszyńskiego 2). Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama