Nowy numer 47/2022 Archiwum

Zaduszki w sopockim hospicjum przejdź do galerii

- Chcemy dzisiaj zanosić modlitwę za naszych zmarłych, wpisującą się w oktawę uroczystości Wszystkich Świętych - mówił ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

W Domu Hospicyjnym Caritas im. św. Józefa w Sopocie 8 listopada odbyły się Zaduszki w intencji zmarłych podopiecznych placówki.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się przed hospicyjnym budynkiem i zgromadziła kilkadziesiąt osób. - Zaduszki hospicyjne to ten szczególny czas, kiedy tym bardziej pamiętamy o naszych bliskich zmarłych - powiedział ks. Steć.

- Będąc tutaj dzisiaj, wspomnijmy w naszych modlitwach również tych, którzy przekraczali ten szczególny próg życia wiecznego w tym domu - naszych bliskich, tych, którymi opiekowaliśmy się, ale również pamiętajmy o dobrodziejach tego hospicjum oraz wolontariuszach, którzy odeszli do Boga - mówił dyrektor.  

Wśród zgromadzonych na modlitwie byli księża, wolontariusze, członkowie personelu medycznego, a także rodziny chorych, którzy wspólnie - z zapalonymi pochodniami i zniczami - wyruszyli na ścieżki hospicyjnego parku, gdzie zatrzymując się przy poszczególnych stacjach, wspominali tych, którzy odeszli z tego świata w minionym roku.

- Ogarnijmy ich naszymi myślami, w duchu dziękczynienia za to, co wnieśli w nasze życie - apelował ks. Steć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama