Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nasza Niepodległa przejdź do galerii

Stowarzyszenie Miłośników Pieśni Patriotycznej zaprosiło na wyjątkowy koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Muzyczne wydarzenie odbyło w piątek 9 listopada w sali BHP Stoczni Gdańskiej. Hasło przewodnie koncertu brzmiało: "Nasza Niepodległa", a wykonawcami byli członkowie Śpiewającej Rodziny Kaczmarków w składzie: Iwona, Piotr, Wojciech, Adam, którzy urzekli publiczność pięknymi wykonaniami pieśni patriotycznych.

- Bardzo ucieszyło nas to zaproszenie, by spotkać się w tym historycznym miejscu w przededniu tak wielkiego święta, jakim jest 100. rocznica odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości - mówi I. Kaczmarek. - W naszym dzisiejszym repertuarze znajdują się pieśni patriotyczne, które powstawały na przestrzeni dziejów. Wszystkie mówią o tym, jak ważna jest wolność i jak piękna jest miłość do naszej Polski.

Rodzina Kaczmarków odniosła ogromny sukces sceniczny na koncertach dla Polonii w Chicago, Budapeszcie, Wilnie i w Szwecji. Koncert został zadedykowany uczniom gdańskich szkół podstawowych, nauczycielom, a także rodzicom.

W muzycznej uczcie wzięli również udział przedstawiciele środowisk kombatanckich, Rodziny Katyńskiej, IPN Gdańsk, działacze opozycji antykomunistycznej oraz członkowie NSZZ "Solidarność".

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "S", oraz abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama