Nowy numer 49/2022 Archiwum

Nie czas wstydzić się Ewangelii

- Musimy wszyscy zatroszczyć się o to, by młodzi w Kościele się odnaleźli i chcieli go budować. By nie byli tylko konsumentami, ale domownikami wspólnie budującymi tę przestrzeń wiary - mówi ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii pw. Świętych Anny i Joachima w Gdańsku-Letnicy oraz organizator Forum "Młodzi i Miłość".

Już tylko parę dni dzieli nas od jubileuszowego, 10. Forum "Młodzi i Miłość". Program zapowiada się naprawdę imponująco. Może więc warto 15 listopada zarezerwować sobie wolny wieczór.

Gościem specjalnym 10. edycji będzie Muniek Staszczyk, wokalista zespołu T.Love, który nie tylko podzieli się historią własnego zmagania się z wolnością i o wolność, ale zagra też koncert. - Muniek ma w sobie niesamowitą pasję wiary. Przyznał się do Boga i przy Nim trwa, a nie jest to łatwe w środowisku artystycznym. Myślę, że wielu młodych ludzi jego świadectwo poruszy i przekona, że warto iść po prąd - podkreśla ks. Drzał.

Ekspertem forum będzie natomiast ks. dr Marek Dziewiecki, znany w całej Polsce rekolekcjonista i psycholog. Nie zabraknie również zespołu Kierunek Niebo, który zagra specjalnie przygotowany repertuar.

Paweł Loose, jeden ze współorganizatorów, podkreśla, że hasło jubileuszowego forum nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - "Zawsze wolni" możemy być dzięki Bogu - mówi.

Ksiądz Drzał dodaje, że dzisiaj, kiedy mamy niepodległość podaną na tacy, często wielu nie dostrzega jej wartości. - Nie rozumiemy patriotyzmu, a wolność odbieramy jako kwestię zmiany kanału programu w TV. Pamiętajmy, że Polacy zawsze byli niepodlegli duchem, dlatego udało się nam wygrać i tę zewnętrzną wolność, ale to wszystko wiązało się z głęboką wiarą - dodaje proboszcz.

Parafia w Letnicy jest najmniejsza w całym Trójmieście, obejmuje jednocześnie największe obiekty publiczne, w tym stadion Energa Gdańsk oraz obiekt wystawienniczy AmberExpo. Stąd pomysł, aby młodych zaprosić w przestrzeń inną niż kościelne mury, a tym samym dotrzeć do tych nieprzekonanych do Boga. - Pewnie, że logistycznie byłoby łatwiej spotkać się w którymś dużym kościele, ale poszliśmy za przesłaniem Jana Pawła II: "Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii, ale czas głosić ją na dachach", by ci, którym do kościoła jest za daleko, mogli doświadczyć Chrystusa - podkreśla proboszcz.

- Wielu młodych ludzi dystansuje się od wiary, żyją zanurzeni w kulturze popularnej, która w dużej mierze jest antychrześcijańska. Dotarcie do tych osób jest celem kolejnych edycji - dodaje ks. Drzał.

Proboszcz podkreśla, że Forum "Młodzi i Miłość" to przestrzeń, w której młody człowiek może realizować swoje powołanie do życia, do wiary, do różnych dróg. - Miłością jest Chrystus. Chcemy, by uczestnicy odkrywali Go w trakcie spotkań, dlatego zawsze na forum zapraszamy nie tylko ekspertów, ale również świadków, którzy - mówiąc o swoim życiu - przekazują młodym, że w tych ludzkich relacjach ukryte jest promieniowanie Boskości - mówi proboszcz.

Spotkanie rozpocznie się 15 listopada o 17.30 w AmberExpo przy ul. Żaglowej 11. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama