Nowy numer 31/2021 Archiwum

Czas radykalnych decyzji

Od Mszy św. w kościele Niepokalanego Serca Maryi rozpoczęło się 10 listopada spotkanie poświęcone mocy modlitwy różańcowej w kontekście 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po Eucharystii konferencję wygłosił znany świecki ewangelizator i reżyser Lech Dokowicz.

– Stoimy w tej chwili wobec nieprawdopodobnej walki o dusze ludzi – mówił Dokowicz. – Każdy człowiek, który oczyszcza się radykalnie z grzechów, żyje w stanie łaski uświęcającej, staje się w tym świecie światłem Boga. Chodzi o to, by jak najwięcej Polaków to zrozumiało. Wówczas Polska nie tylko stanie się światłem dla świata, ale zbawienia dostąpią ci, którzy żyją w jej granicach – zaznaczył reżyser. – Dzisiaj często głosi się miłosierdzie bez zobowiązań, które należne jest każdemu człowiekowi. Ale to nie tak. Krzyż będzie ratował tych, którzy przyjmą go w swoim życiu. Nie ma się czego lękać, ale trzeba podjąć radykalne decyzje – apelował do zgromadzonych. Po konferencji uczestnicy spotkania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wspólnie odmówili Różaniec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama