Nowy numer 30/2021 Archiwum

Chrześcijaństwo to ogromna radość przejdź do galerii

Aż 360 uczestników zgromadziła 8. edycja Dziecięcej Cecyliady u św. Urszuli, która odbywała się pod hasłem: "Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy".

Wokalna rywalizacja trwała w sobotę 17 listopada w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie. Wystąpiło aż 14 zespołów, głównie z Trójmiasta, ale też schole z Banina, Koleczkowa czy Orla.

Tegoroczna Cecyliada miała charakter patriotyczny. Każda schola wykonała a cappella utwór patriotyczny.

- Serce rośnie, kiedy słucha się młodych, którzy z takim zaangażowaniem i przejęciem wyśpiewują kolejne wersy patriotycznych pieśni. Święta Urszula Ledóchowska pochodziła z rodziny bardzo patriotycznej, stąd w naszym charyzmacie mamy tę miłość do ojczyzny i tym bardziej się cieszymy, że możemy rozbudzać ją wśród młodych i pomagać im kochać swój kraj - mówi s. Małgorzata Miliszewska, główny koordynator Cecyliady.

Wszystkie zespoły wykonały też drugi utwór, który poświęcony był Duchowi Świętemu - patronowi obecnego roku liturgicznego. Ks. Jakub Bartczak w trakcie występu   Ks. Jakub Bartczak w trakcie występu
Justyna Liptak /Foto Gość
Młodzi entuzjastycznie przyjęli występ ks. Jakuba Bartczaka, rapera z Wrocławia, od dziecka związanego ze sceną hip-hop. - Zdecydowaliśmy się zaprosić ks. Kubę, ponieważ mówi on językiem współczesnej młodzieży i zależało nam na tym, aby ktoś taki dotarł do nich z przesłaniem, że chrześcijaństwo to ogromna radość - podkreśla s. Małgorzata.

Schola Dziecięca "Arka Szymona" powstała w 2015 roku. Na co dzień działa przy parafii św. Szymona z Lipnicy w Koleczkowie. Na Cecyliadę przyjechała po raz czwarty.

- Młodzi bardzo chcą tu być. Cecyliada jest takim wydarzeniem, które ogromnie ich mobilizuje i pozytywnie nakręca. Bardzo sumiennie się przygotowują i ciężko pracują, aby wypaść jak najlepiej - mówi Anna Łysko, opiekun scholi.

Arka Szymona wykonała "Rotę", która został nagrodzona gromkimi brawami. - Wybraliśmy ją dlatego, że ma wspaniałe słowa i bogatą treść. Motywowała i podnosiła na duchu naszych przodków walczących o niepodległość. Dawała nadzieję na odzyskanie upragnionej wolności - podkreśla A. Łysko.

I miejsce przypadło w udziale scholi Słoneczka św. Urszuli z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie. II miejsce jury przyznało scholi Serduszka z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Natomiast III miejsce zajęła schola Fiołki Ojca Pio z parafii św. Ojca Pio w Gdańsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama