Nowy numer 30/2021 Archiwum

Święty, który nas uwalnia

- Widzimy, jak ogromnych zagrożeń ze strony zła doświadcza współczesny człowiek. Zło działa w sposób systemowy. Dlatego właśnie potrzeba nam obrony ze strony św. Michała - mówi ks. Jacek Tabor, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku.

Od 23 do 25 listopada w parafii św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku-Siedlcach (ul. Kartuska 186) odbędzie się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień Gargano we Włoszech.

- Wszystko zaczęło się podczas wizyty parafialnej pielgrzymki w sanktuarium św. Michała Archanioła w Gargano. Doświadczyliśmy wówczas prawdziwego poruszenia serc. Cała atmosfera tamtego miejsca ukierunkowana jest na to, by ratować świat poprzez wstawiennictwo św. Michała. To właśnie zadecydowało, że zaprosiliśmy jego figurę do naszej parafii. Na nawiedzenie czekaliśmy w kolejce dwa lata - opowiada ks. J. Tabor.

Jak podkreśla ks. proboszcz, cała wspólnota parafialna przygotowywała się do peregrynacji bardzo solidnie poprzez odbywającą się w kościele dziewięciomiesięczną nowennę oraz codzienną modlitwę, a także prywatne modlitwy. - Prowadziliśmy też w szkołach specjalne katechezy, które miały do peregrynacji przygotować naszą młodzież - dodaje.

W piątek 23 listopada o 17.30 rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania na figurę św. Michała Archanioła. Po powitaniu, o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji.

W trzydniowym programie znajdą się liczne modlitwy za pośrednictwem aniołów, m.in. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie oraz błogosławieństwo dzieci, osób chorych i starszych.

- Propozycję spotkania z Michałem Archaniołem kierujemy nie tylko - co oczywiste - do naszych parafian, ale także do wszystkich, którzy pragną uciekać się pod jego opiekę - mówi ks. Tabor. - Chcielibyśmy, aby spotkanie objęło jak najszersze kręgi wiernych, którzy zechcą się spotkać ze świętym, uwalniającym nas od działania złego - podkreśla.

Program peregrynacji prezentujemy na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama