Nowy numer 24/2021 Archiwum

Biegiem do Matki!

- Pobiegniemy w pielgrzymce do Matki Bożej Brzemiennej przepraszając za zbrodnie przerywania ciąży, prosząc o ochronę życia nienarodzonych i wypraszając dar poczęcia i narodzin dziecka dla małżeństw starających się o potomstwo - mówi Jacek Kłeczek, inicjator i pomysłodawca biegu.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia) klub biegaczy "Prawo do Życia" zaprasza do udziału w pielgrzymce biegowej z Rumi do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie.

- Tym biegiem chcemy uwielbić Stwórcę i dziękować Mu za dar życia. A za wstawiennictwem Matki Bożej Brzemiennej chcemy modlić się o nawrócenie oraz przemianę serc i umysłów tych, którzy odmawiają dzieciom w prenatalnej fazie rozwoju podstawowego, przysługującego każdemu człowiekowi prawa do życia - tłumaczy J. Kłeczek z Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.

- Pragniemy także modlić się o odwagę dla rządzących ojczyzną, aby wprowadzili prawo chroniące życie wszystkich nienarodzonych dzieci - mówi Kłeczek. I dodaje: - Wyrażam nadzieję, że w kolejnej przyszłorocznej edycji biegu ta intencja już nie będzie konieczna i w Polsce życie człowieka w końcu będzie chronione w pełni, tak jak należy.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o 6.15 w kościele pw. Bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Antoniego Padewskiego w Rumi (ul. Bojanowskiego 1). Start pielgrzymki biegowej zaplanowany jest na 7.30. Podczas biegu uczestnicy będą mieli możliwość indywidualnej cichej modlitwy. Zaplanowanych jest też kilka przystanków na wspólne rozważanie Różańca św.

- Będzie przerwa w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach. Tam zatrzymamy się na 20 minut na krótką modlitwę i posiłek - mówi J. Kłeczek.

Po przybyciu do Matemblewa, około 12.45 uczestnicy wydarzenia wezmą udział we wspólnej modlitwie u stóp figury Matki Bożej Brzemiennej.

Organizatorzy podkreślają, że trasa biegu zaplanowana jest z myślą o doświadczonych biegaczach. Spory dystans, jaki będą mieli do pokonania uczestnicy stanowi niemałe wyzwanie, tym bardziej, że prowadzić będzie drogami leśnymi o nieutwardzonej nawierzchni.

- Warunkiem koniecznym udziału w naszym biegu jest ukończenie 18-go roku życia i wytrenowanie na dłuższych dystansach, bowiem do pokonania mamy 33 km w terenie pagórkowatym. Nie każdy po prostu da radę. Nawet jeśli ktoś biega po 10 km w biegach ulicznych, to może mieć trudności - zaznacza inicjator biegu.

- Jeśli jednak ktoś chciałby uczestniczyć w tej pielgrzymce, a byłby gotowy pokonać połowę tego dystansu, czyli 16 km, to może wystartować od kościoła na Karwinach - dodaje.

Więcej informacji: jkleczek@npr.org.pl lub tel. 603 371 454. Zapisy możliwe poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/3239.

UWAGA! Organizatorzy przedłużyli możliwość zapisów do niedzieli 25 listopada, do 23.59.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama