Modlitwa i pokora

Ojcowie dominikanie serdecznie zapraszają na coroczne rekolekcje dla związków i małżeństw niesakramentalnych. Rekolekcje głosi od 3 do 5 grudnia o. Krzysztof Pałys, dominikanin z Warszawy.

Adwentowe nauki dla osób rozwiedzionych oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbywają się rokrocznie w gdańskim klasztorze dominikanów. W tym roku, z uwagi na zamknięcie świątyni z powodu grożącej katastrofy budowlanej, spotkania z kaznodzieją odbywają się w Kaplicy Królewskiej przy ul. Świętego Ducha o godz. 19.

Nauki dla osób w związkach niesakramentalnych i rozwiedzionych rozpoczęła w poniedziałek Msza św. sprawowana przez o. Przemysława Hermana OP z gdańskiego klasztoru i o. Krzysztofa Pałysa OP z Warszawy. Ten ostatni wygłosił również homilię, a po Eucharystii konferencję. W nauce zajął się tematem modlitwy. - Ona zmienia człowieka. Otwiera go na zupełnie inny wymiar rzeczywistości. Człowiek zaczyna inaczej widzieć i postrzegać to, co się wokół niego dzieje - mówił o. Krzysztof. Zakonnik wskazał również na znaczenie pokory w modlitwie. - Jeśli dostałeś od Boga dar modlitwy kontemplacyjnej, nie proś Go o dar używania słowa w modlitwie. Jesteś już na innym poziomie modlitwy. Z pokorą módl się, jak ci mówi serce. Zobaczysz, jak Bóg zmienia to, co wokół ciebie, jak dokonuje cudów - dodał dominikanin.

Ciąg dalszy nauk we wtorek i środę również o godz. 19. Rozpoczyna je Msza św., a po niej konferencja. We wtorek po konferencji w Czarnej Sali odbędzie się spotkanie z rekolekcjonistą z możliwością zadawania pytań. W środę, po ostatniej konferencji, ojcowie dominikanie zapraszają na agapę w Sali Zielonej gdańskiego klasztoru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..