Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zero moralizatorstwa

- Stwierdziliśmy, że pokazując życie świętych, w trzy minuty można przekazać ludziom naprawdę bardzo wiele treści - mówi Alicja Samolewicz-Jeglicka, dziennikarka Plusa.

Na falach znanego na Wybrzeżu Radia Plus pojawiła się właśnie zupełnie nowa audycja. Przygotowane przez dziennikarzy minirelokekcje przeznaczone są dla wszystkich, którzy w czasie Adwentu pragną wyrwać się z obecnego w przestrzeni publicznej, nasilającego się zwłaszcza przed świętami kultu komercji i przez krótką chwilę zastanowić się nad sensem swojego życia. Krótką, bo przedstawiany codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 program trwa zaledwie trzy minuty.

- Audycja podzielona jest na trzy części. Za każdym razem przedstawiamy konkretnego świętego lub świętych. Później staramy się przełożyć to ich życie na współczesność. Czyli powiedzieć o tym, jak możemy brać z nich przykład. Co możemy robić. Na końcu zadajemy jakieś konkretne zadanie, które ma nas prowadzić do świętości, a zarazem przygotować do świąt Bożego Narodzenia - opowiada Alicja.

Twórcy programu podkreślają, że nie chodzi tu o żadne moralizatorstwo, które może człowieka jedynie zniechęcić, ale o przedstawienie konkretnych przykładów życia i wyborów dokonywanych przez zwykłych ludzi, bo to one wskazują drogę do szczęścia i pociągają za sobą ludzkie serca.

- Chcemy pokazać, że święty to człowiek zwyczajny, prosty. W życiu potrafimy wiele namieszać, doświadczyć wielu zakrętów, myśląc, że w ten sposób dojedziemy do szczęścia. Ale świętości nie da się osiągnąć bez Boga. Być świętym oznacza uczestniczyć w Bogu. Być w nim - dodaje ks. Łukasz Grelewicz, który zaangażował się w projekt plusowych rekolekcji.

- Ta audycja to rekolekcje w pigułce. Ale nawet mała pigułka potrafi wywołać bardzo wielką reakcję - podsumowuje ks. dr Maciej Kwiecień, dyrektor gdańskiego Plusa.

Radiowych rekolekcji Plusa można słuchać codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Wyemitowane już programy można znaleźć także na stronie radia.


Więcej o inicjatywie dziennikarzy gdańskiego Plusa piszemy w kolejnym, 49. numerze "Gościa Gdańskiego", który ukaże się już w przyszłą niedzielę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama