Święty Mikołaj przybył do Gdańska przejdź do galerii

Kilkuset gdańszczan oraz gości i turystów powitało św. Mikołaja, który do Gdańska przybył... łodzią.

Św. Mikołaj zacumował przy nabrzeżu w okolicy Mostu Zielonego, gdzie przywitali go najmłodsi. Następnie, razem z dziećmi i swoją świtą, skierował się w stronę sceny ustawionej przy Fontannie Neptuna.

Wizyta niecodziennego gościa była okazją do zapalenia ponad 170 kompletów nitek świetlnych na ustawionej na gdańskim Długim Targu 17-metrowej sztucznej choince, a także wręczenia nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę na Choinkę Młodych Gdańszczan, która stanęła na Targu Węglowym.

Gdańsk był pierwszym miastem, w którym w 1989 r. narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta. Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz "Plama" Gdański Archipelag Kultury wspólnie organizują "Gdańską Choinkę" - zimową imprezę plenerową, która na stałe zapisała się w świątecznym kalendarium miasta.

"Gdańska Choinka" to wydarzenie, które odbywa się każdego roku 5 grudnia. Właśnie tego dnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, św. Mikołaj przybywa do Gdańska. Miasto jest pierwszym przystankiem w jego podróży po Polsce. Tegorocznemu przybyciu Mikołaja towarzyszyły występy zespołów wokalnych z Pałacu Młodzieży oraz aktorów Teatru Feta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..