Byśmy potrafili dzielić się dobrem przejdź do galerii

W gdańskiej historycznej sali BHP odbyła się doroczna uroczystość opłatkowa, na którą tradycyjnie zjechali się działacze NSZZ "Solidarność" z całej Polski.

Gospodarzami spotkania byli Piotr Duda, przewodniczący związku, oraz szef Regionu Gdańskiego "S" Krzysztof Dośla. W uroczystości uczestniczył także bp Wiesław Szlachetka.

- Przyjście Bożego Syna na ziemię dokonało się dla nas i dla naszego zbawienia oraz dla spełnienia tego najgłębszego pragnienia zakorzenionego w sercu każdego człowieka. Mowa, oczywiście, o szczęściu - podkreślił biskup. - W tym nadchodzącym czasie rozpoznajemy nieskończoną miłość Boga do nas, który jest do końca sprawiedliwy i miłosierny, dlatego potrzebne było przyjście Jezusa, aby odkupić świat. Potrzebna nam była ta ogromna ofiara, aby zadośćuczynić grzechom ludzkości - dodał bp Szlachetka. - Dlatego odkrywajmy w tych świętach ogromną radość z tego, że życie nasze jest odkupione, że zmierzamy do miejsca, które przygotował nam Bóg, że każdy trud, który podejmujemy dla dobra i sprawiedliwości, oraz każdy akt miłosierdzia ma sens, bo prowadzi nas do Ojca - mówił hierarcha.

Krzysztof Dośla podkreślił, że czas Adwentu na Wybrzeżu to nie tylko czas oczekiwania na przyjście Jezusa, ale również refleksji i pamięci o wydarzeniach grudniowych. - Zanim będziemy mogli z radością przeżywać święta, musimy przejść przez takie małe katharsis. Wspomnieć te wszystkie tragiczne daty i wiążące się z nimi wydarzenia. Jest to tym ważniejsze, że nadal są wśród nas uczestnicy tamtego czasu, a także rodziny ofiar. Stąd te wspomnienia są niezwykle żywe - mówi K. Dośla.

Szef Regionu Gdańskiego "S" dodał, że wydarzenia grudniowe nadal budzą wiele emocji, m.in. dlatego, że wciąż nie rozliczono katów tamtych dni. - Nie zostali w żaden sposób ukarani. To ukazuje bezmiar niesprawiedliwości, który jest wciąż w Polsce obecny. Życzę sobie i wam, by to się zmieniło, byśmy potrafili dzielić się dobrem, rozmawiać, wspólnie szukać rozwiązań wszelkich problemów, a przede wszystkim, byśmy starali się unikać sytuacji i słów, które ranią innych - podkreślił K. Dośla.

Życzenia uczestnikom spotkania złożył również P. Duda. - Pragnę podziękować wszystkim za pracę, którą wykonaliście w tym mijającym 2018 roku. Chciałbym przede wszystkim życzyć wam wszystkim zdrowia, radości oraz spokoju na ten nadchodzący świąteczny czas - mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..