Nowy numer 23/2021 Archiwum

Kobiecość to więcej niż seksualność

- My, mężczyźni możemy się od kobiet wiele nauczyć. Przede wszystkim wrażliwości, troski i dobroci - mówi ks. Piotr Nadolski z Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki.

"Jak rozwijać prawdziwą kobiecość?" to tytuł grudniowej konferencji przygotowanej w ramach comiesięcznych spotkań popielgrzymkowych przez uczestników Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Gościem wydarzenia będzie Kinga Grom, coach chrześcijański i mówca motywacyjny, prowadząca w serwisie Youtube kanał "Wdzięczne Serce".

- Obecnie wielu ludzi mylnie wiąże kobiecość jedynie z seksualnością i wyglądem zewnętrznym - mówi ks. P. Nadolski. - Dlatego podczas najbliższej konferencji poruszymy temat prawdziwej kobiecości, która podoba się Panu Bogu, czyli kobiecości cechującej się wrażliwością, delikatnością i czułością - tłumaczy.

- Wydaje mi się, że teraz, w XXI wieku, kobiecie jest trudno obronić swoją kobiecość - dodaje kapłan. - Obecnie kobiety wykonują prawie wszystkie zawody, które kiedyś były zarezerwowane dla mężczyzn. To często powoduje w kobietach wewnętrzne konflikty. Muszą walczyć ze swoją wrażliwością. A to jest zaprzeczeniem ich natury - wyjaśnia.

Jak podkreślają organizatorzy spotkania, konferencja skierowana jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn.

- Choć kobiety i mężczyźni mają różne sposoby myślenia i patrzenia na świat, to mogą się wzajemnie od siebie dużo nauczyć, dlatego zachęcam panów do udziału w naszym niedzielnym wydarzeniu - podkreśla kapłan.

W programie spotkania m.in. konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i na zakończenie - gorące kakao. Początek w niedzielę 16 grudnia, o godz. 19, w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach (ul. Makuszyńskiego 2). Wstęp wolny.

Więcej informacji: www.gdynskapielgrzymka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama