Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dzielmy się miłością i dobrocią przejdź do galerii

- Spotykamy się, by dzielić się ze sobą radością z przyjścia na świat Jezusa, który daje nam miłość i odkupienie - mówił bp Zbigniew Zieliński.

Spotkanie 15 grudnia rozpoczęło się od Mszy św. w kaplicy Matki Bożej katedry oliwskiej. Następnie przedstawiciele zakonów i zgromadzeń zakonnych oraz innych form życia konsekrowanego udali się do auli Jana Pawła II, gdzie o. Piotr Szymański SJ poprowadził krótką konferencję, po której przyszedł czas na poświęcenie opłatka i złożenie wszystkim bożonarodzeniowych życzeń przez bp. Zielińskiego.

- Spotykamy się, by dzielić się ze sobą radością z przyjścia na świat Jezusa, który daje nam miłość, odkupienie, a także zaprasza do pogłębionej refleksji i odkrycia tego wyjątkowego wydarzenia na nowo. By przeżywanie świąt Bożego Narodzenia nie stało się dla nas rutyną, tylko zawsze fascynującym spotkaniem i obcowaniem z Nowonarodzonym - mówił hierarcha.

Biskup Zieliński podkreślił, że Boże Narodzenie skłania, by sięgnąć do korzeni chrześcijaństwa. - To zaproszenie do przebycia duchowej pielgrzymki ku początkowi, który zrodził Kościół. Narodziny Chrystusa to wydarzenie, które wypełnia radością ludzkie serca - dodał.

- Święta Bożego Narodzenia wnoszą w nasze życie nową świeżość, wzbudzają pragnienie odkrycia daru życia i daru wiary. Dzisiejszy świat potrzebuje radosnych świadków Ewangelii - tłumaczył.

- Życzę wam z całego serca siły i radości, że dane wam będzie przeżyć ten czas Bożego Narodzenia. Nie bądźmy skąpcami i dzielmy się obficie oraz szczerze miłością, dobrymi słowami i gestami - zakończył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama