Nowy numer 20/2024 Archiwum

Grają, śpiewają i pomagają

Najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe, plejada polskich i zagranicznych gwiazd, 13 największych hal widowiskowych w Polsce. "Betlejem w Polsce" rusza po raz trzeci w trasę. Jednym z przystanków, 10 stycznia, będzie Hala Gdynia Arena, a bilety można już kupować.

"Betlejem w Polsce" po raz trzeci ruszy do największych, renomowanych sal koncertowych w całym kraju. Projekt muzyczny zagra m. in. w poznańskiej Arenie, Katowickim Spodku. Na Pomorzu artyści, wykonujący najpiękniejsze kolędy z wielu stron świata pojawią się 10 stycznia 2019 r.

- To będzie prawdziwa uczta artystyczna i duchowa. Obok polskich utworów, usłyszymy kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z Armenii, krajów arabskich, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraiński, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian - wylicza Sławek Rybarczyk, organizator koncertu na Pomorzu, na co dzień dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk.

Na scenie prawdziwa plejada gwiazd: Mate.O - szef muzycznego projektu, Grażyna Łobaszewska, Bovska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Dawid Kwiatkowski, Józef Broda, Adam Krylik, Agnieszka Musiał, Dana Vynnytska - Ukrainka z Lwowa, Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu czy Kapela Maliszów.

Zagrają także zagraniczni goście: Adeba - perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak - Żyd z Jerozolimy, bułgarsko-rumuńska orkiestra dętą oraz Atom String Quartet; międzynarodowy zespół instrumentalistów poprowadzi Jan Smoczyński.

- Koncert będzie podzielony, jak w poprzednich latach, na kilka części. W drugiej z nich publiczność wspólnie z artystami zaśpiewa piękne polskie kolędy. Potem podzielimy się opłatkiem - na widowni i na scenie - oraz złożymy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Na koniec będzie wspólne uwielbienie - relacjonuje S. Rybarczyk.

Dochód z trasy „Betlejem w Polsce” jest przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym w ramach akcji "Głodnych nakarmić". W tym roku można to zrobić na trzy sposoby: kupić bilet na koncert i w nim uczestniczyć, nabyć cegiełkę za 20 lub 50 zł, którą przygotowała Caritas Archidiecezji Gdańskiej, albo...

- Kupić dwupłytowy album, na którym znajdziecie najlepsze wykonania kolęd z wszystkich dotychczasowych tras "Betlejem w Polsce". Zapraszamy wszystkie parafie diecezji do współpracy przy dystrybucji biletów, na stronie internetowej projektu jest specjalna zakładka "Parafie". Bilety można nabyć też w klasztorach o. franciszkanów w Gdańsku, w kościele św. Trójcy i w Gdynia, na Wzgórzu św. Maksymiliana Kolbe - dodaje Sławek Rybarczyk.

Organizatorem trasy koncertowej jest fundacja "Światło-Życie". Wydarzenie patronatem honorowym objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Patronem medialnym wydarzenia jest "Gość Niedzielny".

Więcej informacji na stronie: www.betlejemwpolsce.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama