Gdański

Praca według najważniejszego przykazania

Ponad 120 osób z Caritas Archidiecezji Gdańskiej stawiło się w refektarzu Gdańskiego Seminarium Duchownego. Odbyło się tam wigilijne spotkanie pracowników z abp. Sławojem Leszkiem Głódziem, metropolitą gdańskim.

Arcybiskupowi towarzyszył bp Wiesław Szlachetka, piastujący również urząd przewodniczącego Rady Charytatywnej przy Episkopacie Polski. Wśród gości nie zabrakło też Małgorzaty Niemkiewicz, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego kolędowania - reprezentanci każdej z placówek mieli za zadanie zaśpiewać kolędę. Towarzyszyli im w tym Bernard Dornowski (ex-Czerwone Gitary) i Bogusław Olszonowicz. Po oficjalnym podsumowaniu mijającego roku przez ks. dyrektora Janusza Stecia, nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień dla Pracowników Roku 2018.

Nagrodę dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej otrzymała Czesława Iglewska. - Pani Ula, bo tak się do niej zwracamy, pracuje w Caritas od 19 lat. Jak sama mówi jest tylko prostą sprzątaczką. Zapewniam jednak, że to nieprawda. Po pierwsze pracuje na trudnym stanowisku pracownika gospodarczego; niełatwo jest utrzymać w należytej czystości, porządku i ładzie tak duży dom, gdy wciąż kręci się pod nogami ponad 50 osób - mówi Marta Szulc, sekretarz archidiecezjalnej Caritas. Praca według najważniejszego przykazania   Pani Ula, nagrodzona tytułem Pracownika Roku pracuje w gdańskiej Caritas od 19 lat. Caritas AG Pani Ula z własnej woli i chęci niesienia pomocy niejednokrotnie była opiekunką osób niepełnosprawnych podczas wycieczek, kelnerką podczas odpustów, kucharką, gdy były braki kadrowe. - Pani Ula żadnych wyzwań się nie boi i w każde zadanie chętnie się angażuje. I rzecz niespotykana, przez cały okres pracy, miała może 3 dni zwolnienia. Jak sama mówi o sobie jest góralką i nigdy się nie poddaje - dodaje M. Szulc.

Ks. Janusz Steć wyróżnił też dwóch pracowników, którzy wykazywali "pełną gotowość i dyspozycyjność do realizacji zadań niestandardowych, wykraczających poza podstawowe obowiązki". Marcin Bednarz został nagrodzony za podejmowanie prac interwencyjnych w ośrodkach gdańskiej Caritas (w Centrum Jana Pawła II, Domu Samotnej Matki w Matemblewie, Domu Hospicyjnym w Sopocie oraz w ośrodku w Warzenku). Nagrodzono go też za zaangażowanie w przygotowanie spektaklu „Sekret” w wykonaniu osób bezdomnych oraz młodzieży. Praca według najważniejszego przykazania   Marcin Bednarz bardzo zaangażował się w powstanie przedstawienia "Sekret" - projektu bezdomnych i młodzieży z ośrodka wychowawczego. Caritas AG Z kolei Marcin Gawiuk otrzymał wyróżnienie za rozbudowę ośrodka szkoleniowo - kolonijnego w Warzenku, urzeczywistnianie posługi miłosierdzia wobec osób potrzebujących oraz za ogromną wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Praca według najważniejszego przykazania   Marcin Gawiuk pracował w 2018 r. m. in. nad rozbudową ośrodka w Warzenku. Caritas AG Po słowie abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego do pracowników, przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem i złożenie życzeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama