Nowy numer 48/2022 Archiwum

Metropolita do czytelników "Gościa"

Życzenia abp Sławoja Leszka Głódzia dla czytelników "Gościa Niedzielnego".

Trzeba nam zawsze przy żłóbku Bożego Narodzenia myśleć o wielkiej rodzinie - Ojczyźnie - tym bardziej że Polacy jako naród zawsze bardzo głęboko przeżywali noc Bożego Narodzenia.

Twórcy naszej narodowej kultury zaświadczyli o tym, jak bardzo tajemnica Bożego Narodzenia tkwi głęboko w duszy polskiej. Potwierdza to cała tradycja, kolędy i obrzędowość.

Trzeba nam bardzo myśleć w noc Bożego Narodzenia o naszej Ojczyźnie, która jest wielką miłością wszystkich Polaków.

Jest jeszcze jedna taka wielka wspólnota, która noc Bożego Narodzenia przeżywa jako swoje wielkie, podstawowe święto - to jest wspólnota Ludu Bożego, Kościoła, chrześcijan, a także wszystkich ludzi, którzy czasem formalnie nie należą do Kościoła, ale przeżywają Boże Narodzenie czasem głębiej aniżeli chrześcijanie z chrztu czy z metryk".

[kard. Karol Wojtyła, Kraków, opłatek 1977 r. Cytat za: "Noc wigilijna. Nieznane przemówienia, homilie i nagrania". Wyd. Biały Kruk, Kraków 2017]

Drodzy czytelnicy "Gościa Gdańskiego"!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę pokoju Chrystusowego i błogosławieństwa Bożego wszystkim świętującym jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niech nadchodzący nowy rok Pański 2019 przyniesie jak najwięcej Bożych łask, by z odwagą i hartem ducha budować szczęśliwą przyszłość Ojczyzny.

+ abp Sławoj Leszek Głódź,

arcybiskup metropolita gdański, Boże Narodzenie 2018

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama