Metropolita do czytelników "Gościa"

Życzenia abp Sławoja Leszka Głódzia dla czytelników "Gościa Niedzielnego".

Trzeba nam zawsze przy żłóbku Bożego Narodzenia myśleć o wielkiej rodzinie - Ojczyźnie - tym bardziej że Polacy jako naród zawsze bardzo głęboko przeżywali noc Bożego Narodzenia.

Twórcy naszej narodowej kultury zaświadczyli o tym, jak bardzo tajemnica Bożego Narodzenia tkwi głęboko w duszy polskiej. Potwierdza to cała tradycja, kolędy i obrzędowość.

Trzeba nam bardzo myśleć w noc Bożego Narodzenia o naszej Ojczyźnie, która jest wielką miłością wszystkich Polaków.

Jest jeszcze jedna taka wielka wspólnota, która noc Bożego Narodzenia przeżywa jako swoje wielkie, podstawowe święto - to jest wspólnota Ludu Bożego, Kościoła, chrześcijan, a także wszystkich ludzi, którzy czasem formalnie nie należą do Kościoła, ale przeżywają Boże Narodzenie czasem głębiej aniżeli chrześcijanie z chrztu czy z metryk".

[kard. Karol Wojtyła, Kraków, opłatek 1977 r. Cytat za: "Noc wigilijna. Nieznane przemówienia, homilie i nagrania". Wyd. Biały Kruk, Kraków 2017]

Drodzy czytelnicy "Gościa Gdańskiego"!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę pokoju Chrystusowego i błogosławieństwa Bożego wszystkim świętującym jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niech nadchodzący nowy rok Pański 2019 przyniesie jak najwięcej Bożych łask, by z odwagą i hartem ducha budować szczęśliwą przyszłość Ojczyzny.

+ abp Sławoj Leszek Głódź,

arcybiskup metropolita gdański, Boże Narodzenie 2018

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..