Nowy numer 24/2021 Archiwum

Prawdziwie rodzinne kolędowanie przejdź do galerii

Jak świętować święto Świętej Rodziny? Najlepiej śpiewając rodzinnie kolędy i pastorałki. Taka nauka płynie z koncertu Magdy Anioł w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Strzyży.

Całe rodziny gdańszczan tłumnie odwiedziły świątynię, w której posługują zmartwychwstańcy. To już tutejsza tradycja w czasie okresu Bożego Narodzenia - rodzinne wizyty na Mszy św. i w żywej szopce w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu uświetnia koncert kolędowy. Występowali już m.in. Arka Noego i Zespół w Składzie. W ostatnią niedzielę 30 grudnia w gdańskim kościele zmartwychwstańców wystąpiła Magda Anioł. W programie koncertu znalazły się znane kolędy i pastorałki, przygotowane przez artystkę i jej zespół. Autorem muzyki, tekstów i aranżacji jest towarzyszący piosenkarce na gitarze mąż Adam Szewczyk. Prócz Magdy i Adama zespół wystąpił w składzie: Tomek Janeczko - akordeon, Tomek Kańtoch - bas oraz Grzesiek Kańtoch - perkusja. Artystom towarzyszyły na scenie dodatkowo ich dzieci, które wykonały z zespołem kolędę "Cicha noc".

Magda Anioł pochodzi ze Śląska. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w 1994 roku. Wydała 9 płyt z muzyką ewangelizacyjną. Poza programem autorskim wykonuje również koncerty kolędowe, postne, oprawę Eucharystii dla młodych oraz koncert "Strych z aniołami" (do tekstów Małgorzaty Nawrockiej). Poza standardowymi koncertami bywa również na rekolekcjach, ewangelizacjach, konferencjach, spotkaniach.

Występ M. Anioł z zespołem był okazją do wspólnego kolędowania, całymi rodzinami. - To cieszy szczególnie, gdy dziś wspominamy w liturgii Świętą Rodzinę i mamy okazję z naszymi rodzinami przyjść i pośpiewać. Poczuć się razem, blisko, o co trudno w zwykłe dni  - mówi ks. Arkadiusz Kita CR, wikariusz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku-Strzyży.

W najbliższych dniach gdańscy zmartwychwstańcy przygotowali jeszcze jedną rodzinną imprezę. - 6 stycznia o godz. 16 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żywej szopce na wzgórzu za sanktuarium. Będą grill, oscypki i dużo wspólnego śpiewania - zaprasza o. Arkadiusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama