Nowy numer 24/2021 Archiwum

Noworoczne kolędowanie

- Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji, która do dziś jest podtrzymywana i kultywowana w przeróżnych regionach kraju - mówią członkowie zespołu Kolędanova, który 5 stycznia wystąpi w Mrzezinie.

W archidiecezji gdańskiej w pierwszy weekend nowego roku odbędą się aż 4 koncerty kolęd w wykonaniu znanych polskich artystów.

Pierwszy z noworocznych występów odbędzie się w piątek 4 stycznia o godz. 19.30. W kościele ojców franciszkanów w Gdyni na Wzgórzu św. Maksymiliana (ul. Ujejskiego 40) wystąpi rodzina Pospieszalskich. Na scenie pojawią się przedstawiciele kilku pokoleń tej muzykującej, znanej ze swojego przywiązania do Kościoła i narodowej tradycji familii.

W sobotę 5 stycznia do wspólnego kolędowania w parafii Świętych Aniołów Stróżów w Mrzezinie zaprasza zespół Kolędanova. O godz. 19 artyści zaprezentują znane i lubiane polskie kolędy w autorskich aranżacjach.

W uroczystość Trzech Króli o godz. 19 w kościele św. Bernarda w Sopocie (ul. Abrahama 41/43) odbędzie się gospelowy koncert kolęd. Sopocki chór Grace Gospel Choir w towarzystwie wybitnych polskich muzyków jazzowych, jak Marcin Wądołowski, Piotr Lemańczyk, Adam Czerwiński czy Maciej Sikała, zaprezentuje najpopularniejsze polskie kolędy w nowych, gospelowych aranżacjach, opracowanych przez dyrygentkę chóru Annę Baranowską-Bober. W programie wieczoru także kilka amerykańskich kolęd oraz typowych utworów gospel.

Tego samego dnia o godz. 19 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sopocie (ul. 3 Maja 49) wystąpi znany trójmiejski zespół - chór Music Everywhere. Podczas koncertu "Heaven. Kiedy Niebo zstępuje na Ziemię" artyści zaprezentują utwory świąteczne z Polski i całego świata, a także znane "zimowe" piosenki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama