Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wokalna podróż świąteczna

Kilkadziesiąt osób wysłuchało w wieczór uroczystości Objawienia Pańskiego występu chóru w sopockim kościele św. Michała Archanioła. Śpiewacy zaprezentowali międzynarodowy repertuar bożonarodzeniowych pieśni.

Artyści wykonali 12 świątecznych utworów przygotowanych w programie pt. "Heaven. Kiedy Niebo zstępuje na Ziemię". Były m.in. utwory "All I Want For Christmas Is You" z repertuaru Mariah Carey czy nieśmiertelny "Last Christmas" zespołu Wham.

Chór Music Everywhere to grupa entuzjastów wspólnego śpiewu oraz jeden z najmłodszych i najprężniej rozwijających się chórów w Trójmieście. Zespół powstał w październiku 2010 roku pod nazwą Chór Sceny Muzycznej Gdańsk, a od stycznia 2016 roku przyjął nazwę chór Music Everywhere. W jego skład wchodzą studenci, uczniowie oraz młodzi ludzie czynni zawodowo, których połączyła pasja śpiewania. Dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym jest Beata Śnieg, absolwentka dyrygentury chóralnej w klasie Aleksandry Grucza-Rogalskiej, a dziś pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. W repertuarze ponad 50-osobowego zespołu znajdują się dzieła współczesnej muzyki rozrywkowej, świeckiej, sakralnej oraz ludowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama