Nowy numer 24/2021 Archiwum

Muzyczna uczta gospel przejdź do galerii

W uroczystość Trzech Króli w kościele św. Bernarda w Sopocie odbył się gospelowy koncert kolęd.

Wykonawcą był sopocki Grace Gospel Choir. Artyści wystąpili w towarzystwie wybitnych polskich muzyków jazzowych, jak Marcin Wądołowski, Piotr Lemańczyk, Adam Czerwiński czy Maciej Sikała.

Chór zaprezentował najpopularniejsze polskie kolędy w nowych, gospelowych aranżacjach, opracowanych przez dyrygentkę Annę Baranowską-Bober. Jak informowali na swoim facebookowym profilu muzycy, koncert to nawiązanie do pięknej polskiej tradycji kolędowania.

"Chcemy wspólnie z wami zaśpiewać małemu Jezusowi. Jednak tym razem odejdziemy nieco od tradycyjnych aranżacji i zaśpiewamy Mu gospel. Połączenie lekkiego jazzu z żywiołowym gospel da niebanalny efekt, który każdego z was podniesie na duchu i wleje w wasze serce ogrom radości" - napisali muzycy.

Frekwencja, a także żywiołowa reakcja publiczności są najlepszym potwierdzeniem, że chórowi udało się osiągnąć zamierzony cel. W programie nie zabrakło również kilku amerykańskich kolęd oraz typowych utworów gospel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama