Nowy numer 31/2021 Archiwum

Pomorze z pokłonem

Tysiące osób wzięły udział w pomorskich pochodach. Świętej Rodzinie hołd składano w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rumi, Wejherowie i Żukowie.

W Gdańsku Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami Głównego Miasta, odbywał się po raz 9. Kolorowy i rozśpiewany korowód szedł od bazyliki Mariackiej do Zielonej Bramy. Tam wędrowcy oddali pokłon Świętej Rodzinie. Przemarsz rozpoczął się w południe od odmówienia modlitwy „Anioł Pański”, prowadzonej przez bp. Zbigniewa Zielińskiego.

Na scenie pod Zieloną Bramą znajdował się betlejemski żłóbek ze Świętą Rodziną i żywymi zwierzętami. Trzej Królowie złożyli dary, pokłon Świętej Rodzinie oddał też bp Zbigniew. Kilkunastotysięczny tłum odśpiewał kilka kolęd wraz z Michałem Juszczakiewiczem, prowadzącym orszak, oraz chórem Towarzystwa Śpiewaczego z Trąbek Wielkich. Na zakończenie zagrał carillon z wieży Ratusza Głównego Miasta. Tysiące ludzi maszerowały też w gdyńskim pochodzie.

– Orszak Trzech Króli jest najlepszym przykładem na to, że chcemy być razem, wspólnie świętować, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z korowodów, którą zamieściliśmy na s. III.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama