Nowy numer 47/2022 Archiwum

Prezydent Adamowicz nie żyje

Po ataku nożownika 53-letni prezydent Gdańska zmarł w Centrum Medycyny Inwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, został zaatakowany nożem podczas "Światełka do nieba" WOŚP na Targu Węglowym. Po przeprowadzonej na scenie reanimacji P. Adamowicz został przetransportowany do szpitala. Stan zdrowia prezydenta od początku określany był jako ciężki.

- Prezydent miał poważną ranę serca, ranę przepony i rany innych narządów wewnętrznych. Operacja trwała 5 godzin, przetoczono 41 jednostek krwi. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny - informował po zakończeniu operacji dr Tomasz Stefaniak, dyrektor UCK ds. leczniczych.

Policja zatrzymała 27-letniego napastnika z Gdańska i przewiozła go do komisariatu. Zabezpieczono także narzędzie, którym zaatakował Stefan W. - nóż o 30-centymetrowym ostrzu. Ustalono, że Stefan W. był już karany. Za napady na banki został skazany na 5,5 roku pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie ataku nożownika wszczęła już gdańska Prokuratura Okręgowa - nad sprawą pracuje 5 prokuratorów.

- Na scenę wtargnął mężczyzna. Według wstępnych ustaleń, sprawca nie wzbudził podejrzeń służb porządkowych. Miał mieć ze sobą identyfikator z napisem: "Media". Skierował się w stronę znajdującego się na scenie P. Adamowicza i zaatakował go - opowiadała podinsp. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • tomaszl
  14.01.2019 15:17
  Dramat rodziny, żony i dzieci Pana Prezydenta.
  Dramat współpracowników, przyjaciół, znajomych, dramat dla nas, mieszkańców Gdańska.
  Dramat dla naszej Ojczyzny.

  Dziś pozostaje nam modlitwa i wiara, że pan Paweł jest w tym lepszym świecie.

  Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.
  doceń 46
 • Podajnik
  14.01.2019 15:50
  :(( Straszne... Wyrazy współczucia dla bliskich Pana Prezydenta... (*)
  doceń 9
 • anioł 4
  14.01.2019 17:33
  Panie nakłoń Twego ducha ku naszym prośbom, gdy w pokorze błagamy Twojego Miłosierdzia. Przyjmij duszę sługi Twojego Pawła, której kazałeś opuścić tę ziemię do krainy światła i pokoju i przyłącz ja do grona Twych wybranych przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  doceń 11
 • NICK
  14.01.2019 18:43
  Niech spoczywa w pokoju.
  doceń 10
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama