Po raz 10. abp Sławoj Leszek Głódź spotkał się z reprezentacją pomorskich samorządów. W wydarzeniu uczestniczyli obaj biskupi pomocniczy oraz przedstawiciele wojewody, marszałka i licznie reprezentowanych gmin.
W Polsce udały się samorządy. Jedynie. Gorzej z innymi strukturami państwa, stworzonymi w naszej ojczyźnie po przemianach ustrojowych. W tym wszystkim jest także Kościół, który jest rzeczywistością realną, nie wirtualną, tak jak w innych krajach europejskich. W Polsce jesteśmy po Soborze Watykańskim II, gdzie jest mowa o autonomii państwa i Kościoła. Obywatele należą do Kościoła i do państwa, w oparciu o umowy międzynarodowe.
Jako Kościół nosimy w sobie wartość dobra wspólnego i służby drugiemu człowiekowi w szkole, w szpitalach, w wojsku – mówił podczas spotkania abp Głódź. Arcybiskup podziękował samorządowcom za ich służbę, pogratulował wyborów, reelekcji i nowych stanowisk. – Chcę podziękować za waszą pomoc, bo samorządy najbardziej wychodzą w stronę ludzi w całokształcie życia społecznego. Powinniśmy wszyscy bronić życia, etosu rodziny i żyć w harmonii społecznej. I tego pragnę wam życzyć – mówił metropolita.
Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.