Nowy Numer 16/2024 Archiwum

A. Dulkiewicz komisarzem Gdańska

- Dziś otrzymałam telefon od szefa KPRM Michała Dworczyka, rozmawiałam też z wojewodą Dariuszem Drelichem, którzy zaproponowali mi funkcję komisarza. Ja tę funkcję przyjęłam - poinformowała we wtorek I zastępca prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Aleksandra Dulkiewicz dodała jednocześnie, że we wtorek o godz. 17 i w następnych dniach do dnia pogrzebu w bazylice Mariackiej w Gdańsku odprawiane będą Msza św. i Różaniec. W budynku magistratu wyłożona jest księga kondolencyjna.

Wszystkie flagi na budynkach miejskich są opuszczone do połowy masztów i okryte kirem. Ponadto w mieście wygaszone zostaną wszystkie iluminacje świąteczne oraz światełka na choince na Długim Targu.

- Chcę jeszcze raz z całą mocą podkreślić, że nie ma zgody na agresję i przemoc w naszym życiu codziennym. Pan prezydent Paweł Adamowicz wielokrotnie stawał bezkompromisowo po stronie dobrych wartości i dzisiaj chciałby to samo powiedzieć. Wyciągnijmy taki wniosek z tej śmierci i może trochę się zmieńmy - mówi A. Dulkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama