Nowy numer 48/2022 Archiwum

Wstępne wyniki sekcji zwłok Pawła Adamowicza

Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska był wstrząs krwotoczny.

Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, poinformowała o wstępnych wynikach sekcji zwłok Pawła Adamowicza.

Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska był wstrząs krwotoczny, najprawdopodobniej współistniejący z niewydolnością wielonarządową, będącą następstwem krwotoku wewnętrznego z uszkodzonych narządów. Na ciele samorządowca znaleziono dwie głębokie rany - w okolicy serca oraz jamy brzusznej.

Sekcję zwłok przeprowadzono we wtorek w gdańskim Zakładzie Medycyny Sądowej. Wstępne, pisemne wyniki sekcji dotarły do prowadzącej śledztwo w sprawie zabójstwa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w środę.

Aleksandra Dulkiewicz, komisarz Gdańska, poinformowała w środę na konferencji prasowej, która odbyła się przed Urzędem Miasta, że pogrzeb P. Adamowicza odbędzie się w sobotę o godz. 12 w świątyni nazywanej "koroną Gdańska". Mszy św. pogrzebowej przewodniczyć będzie abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Organizatorami uroczystości pogrzebowych są miasto Gdańsk i rodzina Pawła Adamowicza. Od czwartku od godz. 17, przez dobę, w Europejskim Centrum Solidarności wystawiona będzie trumna prezydenta Adamowicza.

W piątek o godz. 17 wyruszy pochód, który odprowadzi trumnę prezydenta P. Adamowicza ulicami miasta do bazyliki Mariackiej. - Zgodnie z tradycją wielowiekową, która w Gdańsku panowała, przychylając się do prośby rodziny, a także inicjatywy metropolity gdańskiego i do wielu głosów, które docierały w tych dniach, pan prezydent Adamowicz zostanie pochowany w bazylice Mariackiej - mówił ks. Ireneusz Bradtke, proboszcz bazyliki. Wieczorem zostanie odprawiona Msza św., zaś do północy w świątyni będzie można modlić się przy trumnie za duszę zamordowanego prezydenta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • czytelnik
  16.01.2019 19:41
  Nie tylko powinien być pochowany w katedrze - to za mało. Zawołajmy więc: Santo subito!
  doceń 7
 • mm
  16.01.2019 19:48
  Kodeks Prawa Kanonicznego. Kan. 1242 - W kościołach nie należy grzebać zmarłych, chyba że chodzi o Biskupa Rzymskiego, kardynałów lub biskupów diecezjalnych, również emerytowanych, którzy powinni być chowani we własnym kościele.
  doceń 8
 • Onnn
  16.01.2019 20:14
  Taki czlowiek kontrowersyjny spocznie w bazylice???? Kosciol juz nie ma zadnych zasad....zadnych
  doceń 10
 • W.
  17.01.2019 00:31
  Tyle kamer, tyle fotoreporterów... czy ktoś widział w przekazach lub w necie choćby jeden ślad krwi?? Czy to normalne przy takiej tragedii??????
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama