Nowy numer 24/2021 Archiwum

Panama będzie w Gdyni!

- Pragniemy pokazać młodym, jak fantastyczny jest Chrystus - mówi ks. Piotr Nadolski, współorganizator akcji Gdynia PANAma.

Już w najbliższą sobotę 26 stycznia, od godz. 17 do północy, u ojców franciszkanów na Wzgórzu św. Maksymiliana w Gdyni (ul. Ujejskiego 40) odbędzie się nietuzinkowe wydarzenie religijne Gdynia PANAma, zorganizowane w łączności z trwającymi w tym samym czasie w Panamie 34. Światowymi Dniami Młodzieży.

W programie akcji znajdą się m.in.: telemost z pielgrzymami z diecezji przebywającymi w Panamie, koncerty, świadectwa, Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Organizatorami wydarzenia są wspólnota Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej i Duszpasterstwo Młodzieży.

- To będzie taki ŚDM w pigułce - mówi Ola z Ruchu Światło-Życie. - Uczestnikom wydarzenia Gdynia PANAma chcemy dać Jezusa. Chcemy im pomóc zobaczyć Go w drugim człowieku, a także dać poczucie, że nie są sami w Kościele, że Kościół jest żywy i pełen młodych ludzi - tłumaczy.

- My chcemy wyjść do młodych. Wiemy, że jak będziemy siedzieli i tylko mówili: "Przyjdź, bo musisz, bo trzeba", to nie trafi to do nich - mówi ks. Piotr Nadolski. - Pragniemy pokazać młodym, jak fantastyczny jest Chrystus oraz że my Go mamy, bo On się o nas troszczy. To Boże Narodzenie, które teraz było, okres świąteczno-noworoczny i styczeń w duchu kolędowym, mają pokazać nam, że Jezus, który się narodził, to nie jest wspomnienie przeszłości. To jest życie. Bóg naprawdę jest. I my chcemy Go wszystkim pokazać - wyjaśnia.

Wśród zaproszonych artystów na scenie pojawią się m.in.: raper Anatom, grupa Fala Zmiany, w składzie: Jan Elf, Edzio i DJ Fala oraz zespół Bogu Chwała z Weroniką Korthals. - To wszystko są chrześcijańscy muzycy z najwyższej półki, którzy doświadczyli procesu nawrócenia w swoim życiu, którzy nie głoszą teorii i nie są moralizatorami - wyjaśnia ks. Piotr. - To ludzie, którzy mówią: "Słuchaj, spotkałem Jezusa. Chrystus jest żywy i prawdziwy. Nie jest teoretyczny. Nie jest Bozią z obrazka. Jest prawdziwym Bogiem, który działa w moim życiu." - dodaje.

- Wierzę, że udział w wydarzeniu "Gdynia PANAma" pozwoli wszystkim młodym ludziom z naszej diecezji poczuć namiastkę ducha i atmosfery Światowych Dni Młodzieży - mówi Jadwiga z Ruchu Światło-Życie.

- My, młodzi, potrzebujemy takich spotkań dla młodzieży. To daje nam możliwość zobaczenia, że Kościół to nie tylko klęczenie w ławkach i modlitwa, ale też zabawa w młodej, żywej wspólnocie, w której obecny jest Bóg - dodaje Gosia, współorganizatorka akcji.

- Przyjedźcie 26 stycznia do Gdyni. To będzie na pewno wartościowo spożytkowany czas. Czekamy na Was! - zachęcają organizatorzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

Program wydarzenia Gdynia PANAma:

17.00 - oficjalne rozpoczęcie w łączności z ŚDM w Panamie,

17.15 - uwielbienie tańcem WorshipStyle,

18.00 - świadectwo Krzysztofa Sowińskiego ze wspólnoty Głos Pana,

18.30 - ewangelizacja Fala Zmiany,

19.30 - koncert Anatoma,

21.00 - uwielbienie Bogu Chwała,

22.00 - Eucharystia

23.00 - adoracja Chrystusa Pana i Zbawiciela - prowadzona przez wspólnotę Radości Paschalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama