Nowy numer 30/2021 Archiwum

By lepiej poznać historię

IPN Gdańsk zaprasza na promocję wyjątkowego kalendarza ściennego na rok 2019 "Kawaleria i artyleria konna Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej. Kujawy i Pomorze"

Opracowanie merytoryczne i konsultację historyczną kalendarza zapewnił prof. Aleksander Smoliński, wykładowca w Zakładzie Historii Wojskowej Instytutu Historii i Archiwistyki UMK, wybitny specjalista w zakresie kawalerii polskiej i artylerii konnej Wojska Polskiego w latach 1918-1939.

Ilustracje i projekt graficzny kalendarza wykonał Zenon Pecko, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, specjalizujący się m.in. w realistycznym malarstwie sztalugowym. Brał udział w wystawach zbiorowych, m.in. w Zachęcie w Warszawie, i indywidualnych. Jego prace można oglądać w Muzeum Walk o Normandię w Caen we Francji, Muzeum Lotnictwa w Point Cook w Australii oraz Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Podczas spotkania tajemnice symboli i barw kawalerii polskiej i artylerii konnej WP odkryje prof. Aleksander Smoliński. Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatny egzemplarz kalendarza. Wstęp na spotkania jest wolny.

Organizatorzy serdecznie zachęcają do udziału, podkreślając, że będzie to okazja do odkrycia niedostępnego dla wielu, pełnego symboli i barw fascynującego świata.

Spotkanie promocyjne odbędzie się we wtorek 29 stycznia, o godz. 17 w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, przy al. Grunwaldzka 216.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama