Dla niej i dla niego

- Chodzi o stworzenie tradycji, a raczej festiwalu, który byłby czasem cieszenia się naszym życiowym partnerem - mówi Anna Bialik, koordynator polskiej edycji Tygodnia Małżeństwa.

Tegoroczna, 5. edycja Tygodnia Małżeństwa rozpocznie się już 7 lutego. W jego ramach organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i mnóstwo wartościowych wydarzeń w całej Polsce. W archidiecezji gdańskiej w inicjatywę włączyły się Trójmiasto, Rumia, Wejherowo, Jastarnia i Kuźnica.

Kampania Tydzień Małżeństwa przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem. - Przypomina o potrzebie, ale też inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą. Dla budowania bliskich więzi niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu - dodaje Anna Bialik.

- Chcemy docierać do jak najszerszego grona odbiorców, nie tylko z wykładami i edukacją, ale z propozycjami z obszaru rozrywki, kultury, a także duchowości, aby każde małżeństwo znalazło coś dla siebie i mogło rozwijać swoją więź - wyjaśnia koordynatorka. Spotkania przeznaczone są dla par z różnym stażem, bo o małżeństwo dbać należy niezależnie od wieku.

Organizatorzy zapraszają wszystkich małżonków, by włączyli się w tegoroczne wydarzenia związane z TM. - 9 lutego w Wejherowskim Centrum Kultury w Wejherowie i 10 lutego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się wyjątkowy koncert dedykowany małżeństwom - "Nas dwoje" - mówi A. Bialik.

Wystąpią artyści, którzy choć żyją w małżeńskich związkach często wiele lat, rzadko spotykają się razem na scenie. Tak jak Marzena i Maciej Sikałowie. Znani, nie tylko w Trójmieście, skrzypaczka i saksofonista jazzowy są małżeństwem od prawie 37 lat, jednak we wspólnym projekcie spotkają się po raz drugi.

Wśród zaproszonych do udziału małżeństw, znaleźli się także państwo Mastalerzowie. Andrzej Mastalerz to ceniony aktor teatralny i filmowy oraz wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej, jego żona Agata Piotrowska-Mastalerz także jest aktorką. Poznali się na planie filmowym i od wielu lat tworzą udany małżeński duet. Wspólnie występują niezwykle rzadko.

Ponadto w obsadzie znajdą się Krystyna i Wojtek Cugowscy, Weronika Korthals-Tartas i Łukasz Tartas, Iwona i Cezary Paciorkowie oraz narzeczeni Paulina Grochowska i Wojciech Stekla - para, która za 4 miesiące powie sobie sakramentalne "tak". Organizatorzy przewidzieli nagrody niespodzianki dla obecnych na widowni małżeństw.

Tydzień Małżeństwa to również okazja do pogłębienia duchowości związku. 10 lutego o godz. 12 w sanktuarium matemblewskim odbędzie się Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego. - Zapraszamy małżonków i fanów małżeństwa na jedyny, niepowtarzalny spektakl - mówi koordynatorka.

Więcej informacji, a także bieżący program wydarzeń tegorocznego Tygodnia Małżeństwa znaleźć można na: tydzienmalzenstwa.pl.


Tydzień Małżeństwa odbywa się pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..