Nowy numer 08/2024 Archiwum

Kustosz Pamięci Narodowej

IPN Gdańsk zachęca do zgłaszania kandydatów do ogólnopolskiej nagrody.

Nagroda "Kustosz Pamięci Narodowej" przyznawana jest osobom, a także instytucjom i organizacjom społecznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnieniu historii Narodu Polskiego w latach 1939-1989 oraz za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej.

- Nagroda o charakterze ogólnopolskim ma przywrócić szacunek dla narodowej przeszłości, chronić wartości, dzięki którym Polska przetrwała przez lata zniewolenia. IPN Gdańsk zachęca szczególnie do zgłaszania kandydatów z województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego - mówi Jan Hlebowicz, rzecznik prasowy IPN w Gdańsku.

Kandydatów do nagrody mogą proponować instytucje, organizacje społeczne i naukowe oraz osoby fizyczne. - Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania kandydatur poprzez wypełnienie i przesłanie formularza online dostępnego na stronie internetowej ipn.gov.pl w zakładce Konkursy i Nagrody/ Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej - dodaje rzecznik.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lutego 2019 r. Wniosek powinien zawierać dane kandydata oraz opis jego zasług i osiągnięć uzasadniających przyznanie nagrody. Zgłaszający jest zobowiązany razem z wnioskiem przesłać na adres: kustosz@ipn.gov.pl podpisaną przez kandydata zgodę na przetwarzanie danych oraz klauzulę informacyjną. Dokumenty te dostępne są do pobrania na stronie formularza zgłoszeniowego.

- Przesyłając formularz, zgłaszający oświadcza, że kandydat wyraził zgodę na zgłoszenie. W przypadku kandydatur pośmiertnych zgłaszający oświadcza, że uzyskał zgodę najbliższej rodziny kandydata. Zgłoszenie własnej kandydatury wymaga załączenia co najmniej jednej rekomendacji pochodzącej od instytucji, organizacji społecznej lub innej osoby fizycznej - mówi J. Hlebowicz.

Spośród nadesłanych propozycji wyłonionych zostanie pięciu laureatów. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w maju 2019 roku w Zamku Królewskim w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama