Nowy numer 39/2023 Archiwum

Gdańscy księża doszli do ćwierćfinału

- Pan Bóg daje nam pasje po to, byśmy się rozwijali - mówi ks. Piotr Belecki, pięciokrotny reprezentant drużyny kapłanów z archidiecezji gdańskiej.

Podczas rozgrywanych 8 i 9 lutego w Kołobrzegu XV Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej kapłani z archidiecezji gdańskiej doszli do ćwierćfinału.

W rozgrywkach wzięło udział 13 drużyn reprezentujących diecezje: białostocką, gdańską, kielecką, koszalińsko-kołobrzeską, lubelską, łomżyńską, opolską, pelplińską, radomską, siedlecką, szczecińsko-kamieńską, tarnowską i zamojsko-lubaczowską.

Pierwszego dnia rozgrywek zespół z Gdańska pokonał diecezję tarnowską 4:3, przegrał z diecezją radomską 3:4 i rozgromił drużynę z diecezji szczecińsko-kamieńskiej 15:3.

Drugiego dnia mistrzostw księża z archidiecezji gdańskiej zremisowali w ćwierćfinale 2:2 z reprezentantami diecezji kieleckiej. Następnie, po przegranych rzutach karnych (1:2), pożegnali się z mistrzostwami.

- Mamy poczucie, że ten mecz z Kielcami był do wygrania, ale niestety nie udało się. Po zeszłorocznym brązie mieliśmy apetyty na mistrzostwo. Myślę, że zabrakło szczęścia - mówił po turnieju ks. Belecki. - Te mecze każdego roku wygrywa się w detalach. A detale to właśnie: liczba rezerwowych, wspólne treningi, strzelenie pierwszej bramki czy po prostu szczęście - dodał.

Gdańscy księża doszli do ćwierćfinału   Uroczystość otwarcia mistrzostw, a także losowanie drużyn do poszczególnych grup odbyły się 8 lutego w kołobrzeskim hotelu "Arka Medical Spa" ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Archidiecezję gdańską na mistrzostwach w Kołobrzegu reprezentowało 6 kapłanów: ks. Marcin Sprengel (kapitan drużyny) z parafii św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie, ks. Piotr Belecki z parafii Trójcy Świętej w Wejherowie, ks. Łukasz Grelewicz z parafii św. Stanisława Biskupa w Gdańsku-Wrzeszczu, ks. Tomasz Jereczek z parafii św. Antoniego Padewskiego w Redzie, ks. Paweł Łuczak z parafii św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku-Siedlcach oraz o. Piotr Pączkowski SDB z par. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.

Tegoroczne rozgrywki wygrali księża z diecezji kieleckiej, pokonując w finale diecezję zamojsko-lubaczowską 6:0.

Królem strzelców w XV Mistrzostwach Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej został ks. Paweł Łuczak z archidiecezji gdańskiej. W całym turnieju strzelił on aż 13 bramek.

Mistrzostwa księży w piłce nożnej odbywają się od 2005 roku. W ubiegłym roku drużyna z diecezji gdańskiej zdobyła brązowy medal.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast