Nowy numer 38/2023 Archiwum

Wspaniały dar miłości przejdź do galerii

- To wspaniały czas, który ma zachęcić do przeżywania małżeństwa przez całe życie. Niech temat małżeństwa będzie w szczególny sposób obecny w naszej modlitwie - mówił bp Zbigniew Zieliński.

W Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie bp Z. Zieliński przewodniczył Mszy św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Okazją do spotkania był trwający Tydzień Małżeństwa. We wspólnej modlitwie więziło wiele małżeństw, a także osób, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu wspólnej drogi.

W homilii bp Zieliński nawiązał do słów dzisiejszego czytania z Księgi proroka Izajasza.

- "Oto ja, poślij mnie!". Słowa te dotyczą misji, którą otrzymuje od Boga każdy z nas - niezależnie od wieku. Są kwintesencją tego, co stanowi skuteczną metodę stawania się szczęśliwym. A dzisiaj, bardzo często przez ludzi w budowaniu życia osobistego, pomijaną. Raczej wyciągamy rękę po coś, co chcemy sobie przywłaszczyć, dla siebie przygarnąć. Domagamy się tego, by ktoś udowodnił, że nas kocha, niż zdobywamy się na to, by coś od siebie dać. By samemu wpierw pokazać, że kochamy - mówił kaznodzieja.

- Dzisiaj licznie gromadzimy się w tym matemblewskim sanktuarium, które jest szczególnym miejscem na archidiecezjalnej mapie. Przybywamy tutaj z radością i świadomością tego, że odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w obecności Maryi, spowoduje, że będą one jeszcze bardziej trwałe. Niech ta nadzieja ożywia naszą refleksje i modlitwę - dodał biskup.

- W trakcie Tygodnia Małżeństw możemy sobie uświadomić jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni, jak wspaniale zbudowana jest ludzka rodzina, gdy odkrywamy w sobie i w innych ten niezwykły dar miłości. Prawdziwie kochające się małżeństwo to gwarancja, że ludzie, którzy z tych rodzin wychodzą, będą dobrymi osobami - podkreślił kaznodzieja.

Dodał jednocześnie, że powinniśmy uświadomić sobie smutną prawdę, że na świecie są również ludzie źli, którzy w program swego życia wpisali walkę z innymi. Oni doskonale wiedzą, że najłatwiej zniszczyć człowieka, kiedy odbierze się mu miłość.

- Jeśli ta miłość rodzi się w małżeństwie, to wiedzą również, że najłatwiej to zrobić niszcząc nasze domy, małżeństwa i rodziny. Módlmy się za swoje rodziny, a także za ludzi opętanych przez zło, prośmy o łaskę nawrócenia, by odkryli, że człowiek jest powołany do dobrego. Módlmy się za siebie nawzajem - zaapelował hierarcha.

Po homilii odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast