Nowy numer 15/2024 Archiwum

Stu gdańskich emerytów znajdzie dodatkową pracę

Ruszył już program pilotażowy, którego celem będzie znalezienie atrakcyjnej pracy na pół etatu dla 100 osób, które ukończyły 60. rok życia. Z oferty może skorzystać każdy gdański senior, a wszystkie usługi świadczone są bezpłatnie.

Gdański Urząd Pracy powołał do życia w październiku zeszłego roku Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów. Mieszczący się przy al. Grunwaldzkiej 30/32 punkt zajmuje się aktywizacją zawodową, społeczną i kulturalną dojrzałych gdańszczan.

- Centrum ma być przyjaznym i otwartym miejscem dla wszystkich seniorów. Zbieramy dla nich informacje o tym, co z ich perspektywy jest ważne i potrzebne. Podpowiadamy, gdzie można skorzystać z ciekawych zajęć ruchowych, posłuchać interesujących wykładów czy wziąć udział w warsztatach - mówi Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy.

W siedzibie centrum na dojrzałych gdańszczan czeka czterech doświadczonych doradców, którzy w trakcie indywidualnych konsultacji pomagają w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, a także wspólnie przeszukują dostępne na miejscu oferty pracy. Teraz centrum uruchomiło program, którego celem jest znalezienie zatrudnienia dla 100 aktywnych emerytów. W ramach projektu każdy senior otrzyma szereg atrakcyjnych dodatków, w tym bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, darmowe bilety do kina lub teatru czy vouchery na zakupy. W planach przewidziane jest także możliwość bezpłatnego korzystania ze świadczeń medycznych.

Więcej informacji o działalności Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów można uzyskać na www.pracadlaseniorow.pl, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 0 800 125 155, czy odwiedzając punkt osobiście (czynny od pn. do pt. od 8.30 do 14.30).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama