Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Caritas Archidiecezji Gdańskiej wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem rozpoczął się 18 i potrwa do 24 lutego. W tym czasie można skorzystać bezpłatnego wsparcia prawnego i psychologicznego.

- Obchody mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą mogą być bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w naszych dwóch placówkach - informuje ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Miejsca udzielania porad to: Centrala Caritas Archidiecezji Gdańskiej przy al. Niepodległości 778 w Sopocie (tel. 58 555 78 78) oraz Centrum Pomocowe Caritas im. św. Jana Pawła II przy ul. Fromborskiej 24 w Gdańsku (tel. 58 511 35 00).

W pierwszej placówce - we wtorek oraz czwartek - w godz. 14-16 dyżuruje prawnik. Natomiast w drugiej oprócz porady prawnej można zgłosić się również po pomoc psychologa.

Dyżur prawnika odbywa się codziennie aż do piątku w godz. 8-15. Do psychologa zgłosić się można również przez cały tydzień - z wyłączeniem weekendu - w godz. 8-15. Wyjątkiem jest środa, kiedy dyżur odbędzie się w godz. 15-18.

Do skorzystania z oferowanego przez Caritas wsparcia zaproszeni są wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób odczuwają skutki pokrzywdzenia przestępstwem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..