Nowy numer 39/2023 Archiwum

Małżeństwo jest Boskie!

Monika i Marcin Gomułkowie z kanału "Początek wieczności" opowiedzą w Gdyni o powołaniu do życia w rodzinie.

Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni (ul. Makuszyńskiego 2) zaprasza na wyjątkowe spotkanie pt. "Garnitur i suknia, czyli wartość rodziny i małżeństwa".

Gośćmi wydarzenia będą Monika i Marcin Gomułkowie, ewangelizatorzy, którzy prowadzą na YouTubie popularny kanał "Początek wieczności".

- Zaprosiliśmy Monikę i Marcina, ponieważ są młodym małżeństwem, które aktywnie działa w mediach społecznościowych i pięknie mówi o swoim powołaniu do życia w rodzinie i przeżywaniu sakramentu małżeństwa w Jezusie Chrystusie - mówi ks. Piotr Nadolski, organizator wydarzenia.

- Na naszym niedzielnym spotkaniu państwo Gomułkowie opowiedzą o tym, jak odkrywali w sobie powołanie do życia w rodzinie, jak wygląda u nich codzienne ojcostwo i macierzyństwo, jak budują swoją miłość na Jezusie, jak razem przeżywają problemy, trudności, kryzysy oraz jak z nich wychodzą - wylicza ks. Piotr. - Opowiedzą także o wspólnej modlitwie małżeńskiej jako o czymś, co ich umacnia i daje poczucie wspólnoty i jedności - dodaje.

Monika i Marcin Gomułkowie to młodzi małżonkowie z Torunia, którzy na każdym kroku podkreślają, że małżeństwo jest Boskie. W swoich vlogach nie boją się mówić o rzeczach trudnych, czyli: dewaluacji pojęcia miłości, kryzysie rodziny i małżeństwa, aborcji, mieszkaniu ze sobą przed ślubem, konfliktach w związku i wspólnym pokonywaniu trudności. W 2018 roku biskup toruński Wiesław Śmigiel mianował małżeństwo Gomułków członkami Rady Duszpasterskiej Diecezji Toruńskiej.

Początek spotkania z małżonkami w niedzielę 3 marca o godz. 19. W programie konferencja, adoracja i uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Więcej informacji na www.gdynskapielgrzymka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast