Nowy numer 39/2020 Archiwum

Wielka prawda o życiu

– Gdyby nie Jezus, nie byłoby naszego małżeństwa. Nie wyobrażamy sobie budowania relacji bez Tego, który jest Miłością – mówiła Monika Gomułka.

Kilkaset osób zgromadziła w gdyńskiej parafii Niepokalanego Serca Maryi konferencja, którą wygłosili Monika i Marcin Gomułkowie, ewangelizatorzy z Torunia, prowadzący na YouTubie popularny kanał „Początek wieczności”. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył ks. Piotr Nadolski z Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, organizator wydarzenia. Młodzi małżonkowie opowiedzieli o swoich domach rodzinnych, zranieniach, które z nich wynieśli, i uzdrawiającym otwieraniu się na łaskę Bożą. Mówili także o zgubnych skutkach mieszkania ze sobą przed ślubem, chodzeniu do kościoła dla uspokojenia wyrzutów sumienia i nieudanych próbach radzenia sobie z problemami w pojedynkę.

– Z różnych powodów oboje z Monią oddaliliśmy się w pewnym momencie życia od Pana Boga. Ja przez 10 lat byłem poza Kościołem. Miałem problem z alkoholem i szóstym przykazaniem. Ale Kościół ciągle się o mnie upominał, bo ludzie, a zwłaszcza moja mama, modlili się za mnie – opowiadał Marcin. – Pewnego dnia, bardziej z lęku niż z miłości, trafiliśmy na kurs prowadzony przez ojców redemptorystów. I tam Pan Bóg dotknął naszych serc. Przeżyliśmy szczerą spowiedź – mówiła Monika. – W tym roku mija 6 lat, od kiedy podjęliśmy decyzję, że chcemy, żeby Pan Jezus był naszym Panem i Zbawicielem naszego życia, żeby królował w naszym życiu – zaznaczył Marcin. – Jeśli chcemy miłość małżeńską przeżywać tak, jak chce tego od nas Bóg, to nie ma możliwości, żeby nie pojawiły się kryzysy i rozgoryczenie. Święty Jan Paweł II powiedział, że „miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie”. To wielka prawda o naszym życiu – tłumaczył Marcin. – Gdyby nie Jezus, nie byłoby naszego małżeństwa. Nie wyobrażamy sobie budowania relacji bez Tego, który jest Miłością. Tak bardzo się różnimy, pochodzimy z tak różnych domów, że nie bylibyśmy zdolni się tak po prostu kochać – podsumowała Monika.

Na zakończenie spotkania odbyły się adoracja i uwielbienie Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama